Bugün okuduğun kitaplar, aldığın kararlar, şuan yaptığın ya da yapmadığın işler, sorumlukların, hakların ve hedeflerin 10 yıl sonraki seni belirliyor. Peki, gelecekteki sana ne söylemek istersin?

10 Yıl Sonraki Sen

10 yıl sonraki seni iyi bir yerde mi görmek istiyorsun? O zaman şu anda yaptığın ya da yapmadığın her davranışın bumerang etkisiyle sana geri döneceğini unutmamalısın. Geleceğini şekillendirmek istiyorsan, şu anda adım atmak doğru olabilir.

10 Yıl Sonraki Sen - giphy

Becerilerinizi geliştirin

Her alanda bir şeyler bilebilirsiniz ama bir alanda her şeyi bilin. Becerileri geliştirmenin ilk yolu iletişimi güçlendirmekten geçiyor. Aşağıdaki önerilerle daha iyi bir iletişim becerisine sahip olabilirsiniz.

İletişim becerilerinizi geliştirmek için izlenebilecek yollar:

 • Düşüncelerinizi ifade ederken özgür olun. Ancak ne söylediğinize de dikkat edin. Duygu ve düşüncelerinizi ifade ederken bunun kayda değer olup olmayacağını gözden geçirin. Eğer ilgi çekmiyorsa, ertelemeyi düşünebilir ya da vazgeçebilirsiniz.
 • İletişim becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, pratik yapmayı deneyin. Sosyal ortamlardan uzak kalmayın. İnsanlarla etkileşim halinde olun.
 • Karşınızdaki kişinin ilgisini çekin. Göz teması kurun.

O kadar geliş ki, insanlar seni yeniden tanımak zorunda kalsın

10 Yıl Sonraki Sen - giphy

Kendine yatırım yap, bol bol oku ve araştır. Kendini eğittiğin bu süreden pişman olmak yerine, gurur duyacaksın.

 • Zekanı geliştirecek aktiviteler yap.
 • Stresle baş etmeyi öğren.
 • Hafızanı güçlendirecek aktivitelerden yararlan.
 • Bol bol kitap oku. Kelime hafızanı geliştir.
 • Yeteneklerinizin fakında olun.
 • Kendinizi nereye ait hissediyorsanız, orada olmak için çabalayın.
 • Birileri kalbinize girip, tutkularınızı keşfedemez. Neye aşkla bağlıysanız, onun peşinden gidin.
 • Doğru kararlar alın. Doğru karar vermenin yolu tecrübe edinmekten geçer. Tecrübeler ise çoğu zaman yanlış kararlar verdiğinizde ortaya çıkar.
 • Bir şeylerin zor olduğunu düşünmekten vazgeçin.
 • Konfor alanınızdan çıkın.

Mütevazi olun, saygınlaşın

10 Yıl Sonraki Sen - giphy

Birçok dünya liderinin ve samimiyet kurduğumuz ortaklarımızda büyük bir erdem olarak karşılanan mütevazilik, takdir edilmesi gereken saygın bir davranıştır. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz.

Affedici olun

10 Yıl Sonraki Sen - giphy

Geçmiş geçmişte kalır. Dün her ne yaşandıysa, bugün bir önemi yok. Yaşandı ve bitti. Geçmişteki yüklerden kurtulmayı ve ileriye bakmayı öğrenmelisiniz.

Eğer ileride keşke demek istemiyorsanız…

10 Yıl Sonraki Sen - giphy

Hayalinizdeki işi kurun. Ailenizle vakit geçirin. Sevdiklerinize onları ne kadar sevdiğinizi hissettirin. Risk alın ve kararlar verin. İleride keşke demek yerine, iyi ki demeyi seçin.

Editörün Seçimi

Başarılı Olanların Zihniyeti

Evdeyken Yapılabilecek Aktiviteler

VenForLife

Önceki İçerikDwayne Johnson Tavsiyeler Verdi
Sonraki İçerikArnold Classic South America Ertelendi
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz