12 haftada fazlalıklarınızdan kurtulun. Bu antrenman programı ile vücudunuzda bulunan fazla yağları yakıyor olacaksınız. Haftada 4 gün boyunca, ileri teknikler ile yağ yakımını en üst düzeyde tutuyor olacaksınız.

Bu antrenman programı 12 haftadan oluşmaktadır ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi haftanın 4 günü olacak şekilde uygulanmalıdır. Antrenman sürelerinizi 45-70 dakika aralığında tutmak, daha verimli bir antrenman geçirmenize yardımcı olacaktır. Split bir antrenman olup yağ yakımını amaçlamaktadır. Bu antrenman programında gerekli ekipmanlara gelecek olursak;

  • Barbell
  • Vücut ağırlığınız
  • Cable
  • Dumbbell
  • EZ bar
  • Makineler

Yapacağınız ileri seviye teknikler ile egzersizlerin temposu artacak ve yağ yakımını tetikleyecektir. Programlar alt vücut, üst vücut ve full body olarak aşağıda listelenmiştir. Antrenmanlara geçmeden önce örnek programa bakacak olursanız;

Örnek antrenman programı;

Gün Program
Pazartesi Üst Vücut Antrenmanı (1)
Salı Alt Vücut Antrenmanı (2)
Çarşamba 1 saat yürüyüş veya bisiklet
Perşembe Full Body Antrenman (3)
Cuma  1 saat yürüyüş veya bisiklet
Cumartesi Full Body Antrenman (4)
Pazar 1 saat yürüyüş veya bisiklet

Aşağıda bulunan antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

Egzersizler arasında 30-45 saniyelik dinlenme süresi sizin için yeterli olacaktır. Yağ yakımını üst düzeyde tutmak için size engel olacak aktiviteleri antrenman sırasında bir kenara bırakın.

Sabah saatlerinde zamanınız varsa, 45-60 dakikalık yürüyüş veya bisiklet yapmayı ihmal etmeyin. Bu düşük tempolu kardiyo, iyileşme sürecinize hiçbir şekilde olumsuz etki yapmayacaktır. Tam tersi yağ yakımınızı arttıracaktır.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz