20 Haftalık Hızlı Başlangıç. Sadece başlıyorsunuz ve spor salonununda zaman kaybetmiyorsunuz. Kaslarınızı olabildiğince hızlı bir şekilde inşa etmek istiyorsunuz ve yeni başlayanların yaptığı gibi başarısız olmuyorsunuz. 20 Haftalık Hızlı Başlangıç antrenman programı sizi A noktasından Z noktasına götürecektir ve başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu antrenman programı 3 aşamadan oluşmaktadır.

1. Aşama: Nöromusküler adaptasyon aşaması. 

4 hafta boyunca uygulanmalıdır. Doğru formu uygulamak ve spor salonuna gitme alışkanlığını edinmek. Haftada sadece iki gün spor salonuna giderek size verilen programı uygulayacaksınız.

2. Aşama: Koşullandırma ve inşa etme aşaması.

Bu aşama da 4 haftadan oluşmaktadır. Haftanın 3 günü yapacaksınız ve kendinizi doğru bir şekilde nasıl zorlayacağınızı öğreneceksiniz. Kas ve gücünüzü arttırmaya başlayacaksınız.

3. Aşama: Acemi kazanç aşamasını maksimize etmek.

Bu aşamaya geldiğinizde, 12 hafta boyunca haftanın 4 günü antrenman yapıyor olacaksınız. Alt ve üst vücut şeklinde bir antrenman olacaktır. Bu aşamada kas ve gücünüz daha da artacaktır. Tek bir hareketi bile es geçmeden yapmanız gerekmektedir.

  • 1. Aşamada çok ağır kilolarla çalışmanıza gerek yoktur. Hareketi doğru bir şekilde yapabileceğiniz kiloları kullanmaya özen gösterin.
  • 2. Aşamada kullandığınız ağırlıkları ve tekrar sayılarınızı biraz arttırabilirsiniz. Yani kendinizi zorlamayı öğrenmelisiniz.
  • 3. Aşamaya geldiğinizde ise, setleri mümkün olduğunca çok tekrarlarla yapmaya çalışın. Bir seti bile boşa harcamayın. Eğer ki yapmış olduğunuz sette, bir sonraki tekrarın çıkmayacağını veya yamuk kaldıracağınızı hissederseniz seti bitirin.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz