2020 CrossFit Games Çevrimiçi Elemeler Sunacak. Dünyayı etkisi alan Covid-19 göz önüne alındığında, CrossFit severler 2020 CrossFit Games’te neler olacağını merak ediyorlar. 2020 CrossFit Games çevrimiçi elemeler sunacak ve topluluk farklı bir deneyim yaşayacak.

Görünüşe göre sporcuları önceki yıllardan farklı ve benzersiz kurulumlar beklemekte. CrossFit topluluğu için son birkaç ay resmen çılgıncaydı. Covid-19 ile uğraşmakla kalmadılar ayrıca liderlikte ciddi değişiklikler de meydana geldi.

Eric Roza şirketi Greg Glassman‘dan satın aldı ve Greg’in yaptığı ve söylediği şeyler toplulukta çok ciddi tepkilere yol açtı. Sponsorlar sponsorluklarını sonlandırdı ve birçok spor salonu marka ile ilişkisini kesti.

Eric Roza CrossFit’i Resmi Olarak Satın Aldı

Tüm bu olaylar yaşanırken ortada net olan tek bir şey vardı o da, 2020 CrossFit Games’in devam edeceğiydi. Etkinlik yapılacağı yerden başka bir yere taşındı ve azaltıldı. Ancak yine de çözülmesi gereken çok şey vardı.

Şimdi CrossFit HQ, 2020 CrossFit Games için bir plan belirlemiş gibi duruyor ve oldukça farklı. Etkinliği hibrit bir ortamda yapacaklar ve yarışmanın çoğu çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Ardından, bu çevrimiçi yarışmalardan en iyi 5 kadın ve erkek, Fittest Woman ve Man on Earth’ü belirlemek için Kaliforniya’da yarışacaklar.

2020 CrossFit Games Çevrimiçi Elemeler Sunacak

View this post on Instagram

@CrossFit today announced a change to the format for the 2020 Reebok CrossFit Games that will separate the event into two stages: an online competition in Athletes’ home countries from which the top five men and top five women will advance to an in-person finals in California to crown the Fittest Man and Fittest Woman on Earth.   “The 2020 Reebok CrossFit Games are a go!,” said CrossFit CEO @rozaeric.“ At CrossFit, we are always energized by a challenge, and hosting a worldwide sporting event in the age of COVID is no exception. We are excited to be able to deliver the CrossFit Games to our athletes, fans, and CrossFit gym members in 158 countries through a two-stage format that combines a worldwide online competition with a small in-person finals in Northern California. This innovative format will help us protect the safety of our athletes while delivering a world-class Games experience to identify the world’s fittest individuals.” More information about the 2020 Reebok CrossFit Games, including final dates and schedules for individual athletes’ events, will be available on games.crossfit.com. Link in bio. — #CrossFitGames #CrossFit #Fitness #CrossFitAffiliates #CommittedtoCrossFit #Sports @CrossFitRanch

A post shared by CrossFit Games (@crossfitgames) on

CrossFit Ceo’su Eric Roza, 2020 Reebok CrossFit Games başladı dedi. CrossFit’te her zaman bir meydan okumadan enerji alıyoruz ve Covid çağında dünya çapında bir spor etkinliğine ev sahipliği yapmak bir istisna değildir. 

 

CrossFit Games’i 158 ülkedeki sporcularımıza, hayranlarımıza ve CrossFit spor salonu üyelerimize dünya çapında çevrimiçi yarışmayı Kuzey Kaliforniya’daki küçük bir yüz yüze final ile birleştiren iki aşamalı formatla sunabildiğimiz için heyecanlıyız. 

 

Bu yenilikçi format, sporcularımızın sağlığını korumamıza yardımcı olurken, dünyanın en iyi durumdaki bireylerini belirlemek için birinci sınıf bir Games deneyimi sunacak. 

Söylentilere göre, yarışmanın çevrimiçi bölümü Eylül ayında gerçekleşecek ve tarih şu an için net değil. Ardından, yaklaşık 4-5 hafta sonra final 5 kazananı belirlemek için düzenlenecek. Tüm etkinlikler CrossFit web sitesinde yayınlanacak ve her sporcu bireysel olarak değerlendirilecek.

FitxHot

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz