2020 CrossFit Games Covid-19 Güvenlik Protokolleri. 2020 CrossFit Games‘in Covid-19 nedeni ile yeniden planlanması ve ayarlanmasıyla, güvenlik protokollerinde bazı büyük değişikliklere gideceği bekleniyordu.

CrossFit HQ, güvenlik yönergelerine uygun bir şekilde uyum sağlamak için hangi değişiklikleri yapacaklarını yayınladı. Bu sene düzenlenecek olan Games için zaten birçok değişiklik yapılmıştı. Kaliforniya, Aromas’a taşınmakla kalmadılar, aynı zamanda bu sene sadece bireysel etkinliklerde yarışanlarla katıların sayısını en aza indirecek, yaş grubu ve takım yarışması olmayacak. Ayrıca, sporcu davetleri sıfırlandı ve etkinlik seyircilere kapatılacak.

CrossFit HQ, yakın zamanda yaptıkları duyuru ile akılda kalan soruları yanıtladı. Çoğunlukla, sporcular arasındaki etkileşimi ve olası iletimi sınırlamak için baloncukları kullanarak NBA’ye benzer modelleri takip edecekler. 2020 CrossFit Games Covid-19 güvenlik protokollerini resmi Instagram hesaplarından paylaştılar.

2020 CrossFit Games Covid-19 Güvenlik Protokolleri

View this post on Instagram

It is important to the CrossFit Games to protect athletes, staff, volunteers, and anyone else on site at our annual event. Safety protocols and procedures surrounding competition, along with emergency action plans that cover all personnel and fans, have been part of the CrossFit Games since 2013. It is also important to us that we remain responsible citizens and minimize the impact we have on the communities we operate in and travel through. This includes minimizing the potential risk of transmitting infection as well as limiting the impact we have on local health-care resources. The CrossFit Medical Team plays an integral role in supporting the health- and safety-related protocols in place at the CrossFit Games. The CrossFit Medical Team comprises an experienced group of medical professionals with a wide range of expertise. It operates in partnership with Drug Free Sport, serving as both our COVID testing consultants and Drug Policy testing provider. Drug Free Sport is also the official testing agency for the PGA, PBR, NBA, NFL, NASCAR, and many other professional sports currently hosting live events. For more information on the Medical Team’s response to COVID-19, visit the Games On-site information page at Games.CrossFit.com. Link in bio. #CrossFitGames #CrossFit #Fitness #FittestonEarth Images captured by @tomcampitelli and @tairandallphoto

A post shared by CrossFit Games (@crossfitgames) on

CrossFit Games 2020, yerel sağlık yetkilileri ile işbirliği yaparak Games’te bulunan herkesi güvende tutacak bir protokol geliştirdi. CrossFit sağlık ekibi etkinliğe katılan bireyleri izleyecek, hepsi Kaliforniya’ya gitmeden önce ve yarışma balonuna girmeden önce test edilecek. Balona giren herkesin Covid-19 için iki taramadan geçmesi gerekecek ve balonun içinde herhangi bir şeyin yayılmasını önlemek için maske takılacak ve sosyal mesafe kuralları uygulanacak.

Buna ek olarak, oyun alanları düzenli olarak dezenfekte edilecek. Herhangi birinin Covid-19 için pozitif sonuç alması durumunda, beklenmedik durum planları devreye girecek. Pratikte nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz. Genel olarak herkes bu etkinlik için iyi hazırlanmış olacak ve herkesi güvende tutmak için ellerinden geleni yapacaklar gibi görünüyor.

2020 CrossFit Games, 14-20 Eylül tarihleri arasında Kaliforniya, Aromas’ta düzenlenecek. Bugüne kadar düzenlenmiş olan etkinliklerden oldukça farklı bir etkinlik olacak.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz