2020 CrossFit oyunlarına ilk bakış. 2020 CrossFit Games‘in başlamasına daha olabilir ancak hazırlık sezonu çoktan başladı. Şimdi, ilaç test politikaları ile birlikte kural kitabına göz atılabilmektedir.

Gelecek yılki CrossFit Games’in yapılandırılma biçiminde birkaç değişiklik yapılması beklenmektedir. Bununla birlikte, bu değişikliklerle ilgili tüm sorular, resmi kurallar ve ilaç test politikalarının açıklanmasıyla birlikte konulacaktır.

2020 CrossFit Oyunlarına İlk Bakış

Hatırlanacak tarihler:

10 Ekim: 2020 Open bu gün başlar ve beş egzersiz ile beş hafta devam eder. Sonrasında ilk antrenman açıklanacak ve her hafta takip edilecek. Antrenmanlar her zaman saat 17: 00’de (EST) açıklanacaktır.

11 Kasım: Bu Open’ın sona erdiği tarihtir. Antrenmanların her haftası en geç 17:00 EST’ye kadar bir sonraki Pazartesi günü yapılacaktır. Bu son başvurunun alındığı tarihtir.

12 Mart: Yaş grubu çevrimiçi elemeleri bu tarihte başlamaktadır. Sporcular elemelere katılacaklar ve 16 Mart Pazartesi günü akşam 17:00 EST’ye kadar sahip olacaklar.

2020 CrossFit Games Kuralları – Open

Yeterlilik noktalarında değişiklik yok: Open kategorisinde olan ilk 20 erkek ve kadın bireysel sporcular oyunlarda yer alacak. Ek olarak, Ulusal şampiyonlar da bir yer edinecektir.

Ulusal Şampiyona yerlerinin doldurulması (YENİ): Bir Ulusal Şampiyonun aynı zamanda bir takım puanı kazanması ve bir takımda yarışmayı seçmesi durumunda, bu etkilenecektir. Bu, sporcuların bir takımda yarışmayı planlıyorlarsa, başka bir ülkeden Ulusal Şampiyona puanı almaktan korkmamasını sağlamaktadır.

Video gözden geçirme politika değişiklikleri (YENİ): Bir video incelemesi durumunda, yetkililer incelemelerini CrossFit Games Web Sitesindeki kamu hakemleri ile birleştirecekler. Resmi kurallara yeni bir ek olmasına rağmen, bu uygulama yeni değildir.

Büyük ve küçük cezalardaki değişiklikler (YENİ): Geçmişte, bir sporcunun 1-4 “no reps” olmaması durumunda, küçük bir ceza alırken, 5 ya da daha fazlası büyüktür. Ancak bu kural bu sezon kaldırıldı. Bu, hakemlerin kötü temsilcilerden kaynaklanan cezalar hakkında doğru bir çağrı yapmalarını sağlamak için daha fazla özgürlük sağlar.

Haftalık video gönderimi (YENİ): Open kategorisinde yarışan en iyi 40 kadın ve erkeğin antrenmanlarının haftalık videolarını göndermesi istenecek. Daha sonra bu, sporcuları sorumlu tutarken lider tablosunun da net bir resmini sunacaktır.

2020 CrossFit Games Kuralları – Yaptırımlar

Takım davet uygunluğu (YENİ): 2020 sezonundan başlayarak, bir yaptırım kullanarak takım yarışmasına hak kazanan sporcular başka bir takımla yarışamayacaklardır. Yani, eğer bir sporcu bir takımla bir yaptırım içinde yarışırsa, başka bir takımın yeterliliğine yardımcı olamayacakları anlamına gelir. Bu, davetiyenin bir sonraki takıma gitmesine neden olur. Ancak bu, zaten nitelikli bir takımda rekabet edebilecek kişileri engellemez.

İlaç Test Politikaları

Uyuşturucu Madde Testi ve Nerede Olduğu Programı: Geçen yıla benzer şekilde, sporcular herhangi bir noktada uyuşturucu testine tabi tutulacak. Daha sonra, sporcuların bir yer formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu, belirli bir zamanda nerede olmaları muhtemel olduğunu açıklayacaktır.

Yasaklanan Maddelerin Üzerine (YENİ): Sporculara, bazı reçetesiz ilaçların yaptırıma neden olabileceğini hatırlatmak için ifadeler eklenmiştir. Ek olarak, bir sporcu pozitif test etmese bile, yasaklanmış bir maddeye sahip olmaları durumunda da cezalara maruz kalmaları dikkate değerdir.

Açıklanan İlaç Test Başarısızlığı (YENİ): Önceden, CrossFit Games bir sporcu tarafından başarısız bir ilaç testini kendi takdirine bağlı olarak duyururdu. Ancak bu sezon ilan edilen tüm başarısızlıkları göreceksiniz. Daha sonra, testi geçemeyen herhangi bir kişinin isminin açıklanması gerecektir. Ayrıca, numunenin tarihi ve rekabet içinde olup olmadığı açıklanacaktır.

CrossFit Games’in 2020’deki ana yarışmasına ilişkin kurallarda veya Age Group Online Elemelerinde önemli değişikliklerin olmadığını not etmek önemlidir. Ek olarak, en güncel bilgileri içerdiği için, sporculardan bu yasaklı maddeler listesini kontrol etmesi istenmektedir.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz