Kişisel ya da çevresel faktörler yüzünden yaşadığımız kötü deneyimler, geleceğe karanlık bir bakış açısıyla bakmamıza sebep olabilir. Ancak hemen üzülmeye gerek yok. Sorularınızın cevabına ışık tutacak, sizi iyi hissettirecek bir içerik hazırladık. Hazırsanız gelin, okumaya başlayalım. 2021 Yılında Pozitif Kalmak İçin Bunları Mutlaka Yapın!

2021 Yılında Pozitif Kalmak İçin Bunları Mutlaka Yapın

Kendinizi geliştirecek hobiler bulun

En stresli anlarda bile zihnimizi sakinleştiren, bizi huzurlu hissettiren hobiler vardır. Kimi insanlar müzik dinleyerek kimileri sevdiği kitabı okuyarak ve yürüyüşe çıkarak streslerini atarlar. Peki, siz yeni hobiler ediniyor musunuz?

Sevdiğimiz işlere vakit ayırabilmek, kişisel gelişiminizin önemli bir parçasını oluşturur. Eğer sevdiğiniz işi yapıyorsanız sıkılmazsınız, ya da sevdiğiniz yemeyi yerken daha iştahlı olursunuz. Çocukları seviyorsanız, onlarla ilgilenirken çok mutlu olabilirsiniz. Bu örnekler listeler halinde artırılabilir. Ancak hepsinin ana teması bize iyi gelmesi ve stresten alıkoymasıdır. Yeni hobiler edinmekten ve kişisel gelişiminizi sürdürmekten çekinmeyin. Böylece daha mutlu ve enerjik hissedeceksiniz.

2021 Yılında Pozitif Kalmak İçin Bunları Mutlaka Yapın - 2021 Yilinda Pozitif Kalmak Icin Bunlari Mutlaka Yapin1

Olumlamaların gücünden yararlanın

Her sabah uyandığınızda sizi iyi hissettirecek, güne huzurlu başlamanızı teşvik eden pozitif cümleleri bir kenara not alabilir ve okuyabilirsiniz.

İşte bazı sabah olumlamaları:

Tüm günümü sağlıklı ve pozitif geçirmeye, bedenen ve zihnen pozitif olmaya odaklanıyorum.

  • Zenginlik, mutluluk ve huzuru kendime çekiyorum.
  • Hayatı seviyorum ve mucizeler her daim benimle.
  • Gözlerimi açtığımda aynaya sevgiyle bakıyor ve kendimi seviyorum.
  • Tüm güzellikler benimle.

Sevdiklerinize vakit ayırın

Aileniz, eşiniz, dostunuz, arkadaşlarınız ve yakın çevrenize vakit ayırın. Olumsuzlukları bir kenara bırakıp sağlıklı iletişim kurun. Hep birlikte gelecek planları yapın ve bunları birlikte gerçekleştirmeyi deneyin. Bu sayede daha iyi hissedebilirsiniz.

Hayattan pişmanlık duymak yerine öğrenmeye bakın

Hepimizin hataları ve alması gereken dersleri vardır. Kimi zaman yaptıklarımızdan ya da yapmadıklarımızdan dolayı birtakım pişmanlıklar yaşarız. Ancak bunu bırakmanın zamanı geldi.

Yanlış kişilerle arkadaşlıklar kurmuş olabilirsiniz ya da yanlış seçimler yapmış da olabilirsiniz. Kendinizi sırf bu yüzden değersiz görmeyin. Bunun yerine yaşadıklarınızdan ders almaya ve aynı hataları tekrar etmemeye çalışın. Böylece pişmanlıkların getirmiş olduğu ağır yükler altında ezilmeyecek ve geleceğe umut dolu bakabileceksiniz.

2021 Yılında Pozitif Kalmak İçin Bunları Mutlaka Yapın - 2021 Yilinda Pozitif Kalmak Icin Bunlari Mutlaka Yapin2

Her zaman kendiniz olun

Sırf birileri sizi beğensin ve sevsin diye başkaları gibi davranmaktan vazgeçin. Olduğunuz gibi değerli ve güzelsiniz. Başkalarını mutlu etmekten, sürekli iyi görünme çabasından, insanları memnun etmeye çalışmaktan vazgeçin.

Bırakın, her ne yaşanması ve olması gerekiyorsa hayat karşınıza getirsin. Siz, her türlü olumsuzluktan uzak durmaya bakın. Bu sayede 2021 yılında daha pozitif bir yaşamı seçebilirsiniz.

2021 Yılında Pozitif Kalmak İçin Bunları Mutlaka Yapın adlı yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki yazımızı okumadan geçmeyin; 

2021 Yılında Bırakmanız Gereken Davranışlar

VenEraX

Önceki İçerik2021 Yılında Bırakmanız Gereken Davranışlar
Sonraki İçerikGüçsüzlük ve Zihinsel Gücümüz
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz