4 günlük gerilim antrenmanı. Kaslarınızı büyütmek için yeni ve zorlayıcı bir yol arıyorsanız doğru yerdesiniz! Gerilim antrenmanı ihtiyacınız olan her şeyi karşılayacaktır.

Bu antrenman programı 6 haftadan oluşmaktadır ve haftanın 4 günü uygulanmalıdır. Antrenman süreniz 60-75 dakikayı geçmemelidir ve programın temel amacı ise, kas inşa etmektir. İleri düzey bir sporcuysanız bu antrenman programını rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Her zamankinden daha fazla kas inşa etmenin zamanı geldi. Rutin olarak yaptığınız, alıştığınız programı bir kenara atıp yeni bir deneyim kazanmak istiyorsanız okumaya devam edin. Aşağıda bulunan antrenman programı, şimdiye kadarki en yoğun antrenman deneyiminiz olacaktır.

Dilerseniz bu programa 6 haftadan sonra, 4 hafta daha devam edip 10 haftaya tamamlayabilirsiniz. 10. haftaya geldiğinizde ise, gurur duyulacak ve etkileyici bir fiziğe sahip olacaksınız. Dinlenme sürenize gelecek olursak, 80-90 saniye yeterli olacaktır.

Teoride bunu yapmak kolay gelse de, uzun süreli gerilim antrenmanına alışmak biraz zamanınızı alabilir. Burada yapmanız gerek şey, çok ağır kilolara odaklanmak yerine, hareketin formunun bozmadan kaldırabileceğiniz ağırlıkları seçmek olacaktır.

Hatırlatma;

  • Bu program yeni başlayanlar için uygun değildir.
  • Setler arasında 80-90 saniye, hareketler arasında ise 3 dakika dinlenme yapın.
  • Motivasyonunuzu yüksek tutun.
  • Kiloları zamanla, düzenli bir biçimde arttırmaya çalışın.
  • Düşük tekrarlarda biraz daha yüksek ağırlıklarla çalışın.
  • 10 haftaya tamamlayabilirsiniz ve hoşunuza gidiyorsa da devam edebilirsiniz.

Örnek antrenman programı;

GünProgram
PazartesiAntrenman
SalıAntrenman
ÇarşambaDinlenme
PerşembeAntrenman
Cuma Dinlenme
CumartesiAntrenman
PazarAktif Dinlenme

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz