Aile Planlaması ve Danışmanlık Hizmetleri. Ailelerin istedikleri sayıda, istedikleri zamanda ve sağlıklı aralıklarla, bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmalarına aile planlaması denir. Her aile istediği kadar çocuk sahibi olmakta serbest ve özgürdür.

Aile Planlaması ve Danışmanlık Hizmetleri - Aile Planlaması ve Danışmanlık Hizmetleri1

Aile planlaması danışmanlık hizmetleri

Herhangi bir sorunun çözümü için bilgi edinebilirsiniz. Bu amaçla yol, yöntem sormaya danışma, danışılan kişiye ise danışman denmektedir. Herhangi bir konuda, danışman tarafından (bu konuda uzmanlaşmış kişiler) bilgi verilmesine de danışmanlık denilmektedir. Aile planlamasında danışmanlık; yüz yüze konuşarak bilgilendirme ve eğitim verme gibi motivasyonu artıran yöntemlerle sağlanmaktadır.

Aile Planlaması ve Danışmanlık Hizmetleri - Aile Planlaması ve Danışmanlık Hizmetleri

Bu danışmanlık hizmetinde; başvuran kişilerin gebelik ve gebeliği önleyici kullanımını da içeren, üreme seçenekleri hakkında bilgiye dayanan bir seçim yapmalarına yardımcı olunmaktadır. Ancak bu danışmanlık; kişiyi belirli bir yöntemi kullanmaya zorlama, yönlendirmeye ve ikna etmeye dayalı bir hizmet şekli olarak algılanmamalıdır.

Önceki İçerikCildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin!
Sonraki İçerikİnfertilite (Kısırlık) Nedir?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz