Alın Yağlanması ve Maske Tarifi

0
7

Uzun süredir güneş ışınlarına maruz kalıyorsanız ya da genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle alın yağlanması sizde de görülebilir. Ayrıca yanlış kozmetik ürün kullanımı hamilelik döneminde yaşanan birtakım hormonal değişiklikler, alın yağlanmasına sebep olabilir.

Stresli bir yaşam sürme, cilt bakımında gidilen bazı hatalar ve sağlıklı beslenmeme gibi faktörlere bağlı olarak da alın yağlanması görülebilir. Cilt lekelerinden kurtulmak için tonlarca liralar ödediğimiz kozmetik ürünlerinin içerisinde bulunan kimyasallar da yine cilt sağlığımızı olumsuz etkileyen faktörlerdendir.

Alın Yağlanması ve Maske Tarifi - alın yağlanması vn

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi Tarifi

Elma sirkesi ve ile hazırlayabileceğiniz cilt maskesi:

Cildinizde bulunan kahverengi lekeleri,güneş yanıklarını ve çilleri doğal yöntemlerle tedavi edebilirsiniz. Aynı zamanda doğal bir peeling etkisi gösteren bu maske sayesinde daha sağlıklı bir cilt görünümüne de kavuşabilmeniz mümkün.

Maskenin içerisinde yer alan karbonatın cilt gözeneklerinde bulunan artık yağ ve kirleri emerek yok etme özelliği bulunmaktadır ve cilde parlaklık verir.

Elma sirkesi ve karbonat ile maske hazırlamak için öncelikle birer yemek kaşığı karbonat ve katıksız elma sirkesini bir kap içerisinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve cilt lekelerinize uygulayın.

15 dakika boyunca cildiniz üzerinde beklettiğiniz maskeyi artık yıkama zamanı geldi. Süre bitiminde yüzünüzü bol suyla yıkayarak nemlendirici kullanın.

vgr

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz