Antonio Krastev Hayatını Kaybetti

Antonio Krastev Hayatını Kaybetti. Antonio Krastev’in hayatını kaybettiği haberi verildiğinde weightlifting topluluğu şok oldu. Krastev hayatını kaybettiğinde sadece 58 yaşındaydı.

Krastev 10 Ekim 1961’de doğmuştu ve Bulgaristan’ın gelmiş geçmiş en iyi haltercilerinden biriydi. Halterci olduğu dönemde birden fazla Dünya Kupası kazandı ve aynı zamanda 1988 Olympic Games’e  katılmaya hak kazandı.

Ancak Olimpiyatlarda asla rekabet edemedi. Bunun nedeni ise, takım arkadaşlarından iki kişi etkinlik öncesi yapılan testten geçemedi ve takımın rekabetten çekilmesine neden oldu.

Antonio Krastev 9 Temmuz Perşembe günü hayatını kaybetti. Raporlara göre, emniyet kemeri takılı değildi ve alkolle ilgili bir trafik kazası geçirdi. Görünüşe göre kırmızı ışıkta geçti ve yuvarlanmadan önce aracı diğer şeride saptı. Bunun sonucunda da hayatını kaybetti.

Antonio Krastev Hayatını Kaybetti

Çok yetenekli bir sporcuydu. Birden fazla Dünya ve Avrupa şampiyonası ve dört kere Dünya Kupası kazandı. 1988 Olimpiyatlarına katılmaya hak kazanmanın dışında, 1992 yılında ABD’yi temsil etmeyi de istemişti, ancak ABD vatandaşlığını Olimpiyatlar için zamanında alamamıştı.

En önemlisi ise, 1987 yılında koparmada dünya rekorunu kırdı. 216 kg ağırlığında olan kaldırış, ağırlık sınıflarının yeniden yapılandırıldığı 1993 yılına kadar resmi olarak kaldı. 2016 yılında kırılamayan rekor, en sonunda 2017 yılında Lasha Talakhadze tarafından kırıldı. Ayrıca Lasha Talakhadze, 2019 yılında kendi rekorunu da kırmayı başarmıştır.

VenGym olarak, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Olimpiyatlarda yarışamamış olsa da, çok yetenekli biri olduğu herkes tarafından kabul edilmiştir.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz