Bugün yüzeyel ve derin kaslar olarak sınıflandırılan göğüs kaslarını inceleyeceğiz. Bu bölüm içerisinde ayrılan göğüs kasları aşağıdaki gibidir:

Göğüs Kasları Anatomisi

Yüzeyel Göğüs Kasları

Üst ekstremite ile ilgili olan bu kaslar, göğüs kemiklerinden başlayarak üst ekstremite kemiklerinde sonlanır. Yüzeyel göğüs kasları, üst ekstremitenin hareketlerinde rol almaktadır.

1
2
3
4
5
6
7
8
Önceki İçerik2019 Olympia Amatör İspanya Tanıtım Videosu
Sonraki İçerikKlinik Psikolog Neler Yapar ?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz