Yapısı ve işlevi bakımından biraz karmaşık gibi gözüken kol kasları anatomisi aslında en çok işlev için kullandığımız kas gruplarındandır. Bu kaslar aracılığıyla bükme, sıkma, taşıma, kaldırma gibi hareketleri rahatlıkla yapabiliriz. Kol kaslarının bulunduğu eklemler iç içe çalışmaktadır. Aşağıda kol kaslarına ait anatomik özellikleri göreceksiniz:

Kol Kasları Anatomisi

Kolu saran fasya humerusun iç ve dış kenarlarına tutunur. Böylece kolu iki kompartmana ayırır. Ön kompartmanda fleksor kaslar, arka kompartmanda ekstensor kaslar yer almaktadır.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Önceki İçerik3 Günlük Yüksek Yoğunluklu Antrenman
Sonraki İçerikKişiler Arası İletişim Engelleri Nelerdir ?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz