İnsanlarda en sık görülen deri kanseri tiplerinden biri olan bazal hücreli karsinom; yavaş gelişim gösteren bir hastalıktır. Çeşitli genetik yatkınlıklar, bağışıklık sistemi sorunları ve güneşe maruz kalmanın etkisiyle ortaya çıkar.

Bazal Hücreli Karsinom (BHK)

Bazal Hücreli Karsinom

Cilt kanseri, son 30 yılda yaklaşık olarak %237 civarında artış göstermiştir. Hastalığın tedavisinde koterizasyon, cerrahi tedavi, çeşitli ilaçlar, fotodinamik tedavi ve radyoterapi kullanılmaktadır. Dermoskopi ve cilt biyopsisi ile hastalığın tanısı konulabilir.

Bazal Hücreli Karsinom (BHK) - cilk kanseri sozcu 16 9 1546843278

Açık tenli ve güneşe fazla maruz kalan kişilerde, cilt hastalığı görülme riski oldukça fazladır.

Cilt kanseri; her yıl milyonlarca insanı etkileyen, malignant bir büyümedir. BHK, en sık görülen cilt kanseridir. Hastalığın bulunduğu bölge soluk renkli ve hassas, pembemsi ve tümseklidir.

Editörün Seçimi

Alkol Kanser Riskini Arttırır mı?

Cildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin!

Önceki İçerikYeni Başlayanlar İçin 5 Günlük Split Antrenman
Sonraki İçerikPolifaji Nedir?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz