Bebeğin Doyduğunu Nasıl Anlarız? Birçok anne, sütün yeterli olup olmadığı konusunda endişelenmektedir. Bebeklerinin doyup doymadığından emin olmayan anneler, ek gıda arayışına bile girebilirler.

Bebeğin Doyduğunu Nasıl Anlarız

Bebeğin Doyduğunu Nasıl Anlarız?

Bebeğinizin doyup doymadığını anlamak için, onun ruh halini ve davranışlarını gözlemleyin. Bebeğiniz mutlu ve rahat değilse, huzursuz ve mızmızlanıyorsa yetersiz beslenmiş olabilir. Yeterli beslenen çocuklarda genellikle emzirme işleminden sonra uykuya dalarlar.

Bebeğiniz emzirme esnasında anne sütünü istemeyebilir. Emzirme işlemi sırasında ise kimi zaman bebeğin yutkunma sesi de duyulur. Eğer bebek doyduysa başını çevirir ya da memeyi iter. Tüm bunlar bebeğinizin doyduğunu göstermektedir.

Bebeğiniz yeterince anne sütü aldıysa cilt tonunda da değişiklikler olur. Doymuş bir bebeğin yanakları pembemsi görünür. Ayrıca iyi bir cilt tonu vardır.

Bebeğinizin yeterli beslendiğini gösteren bir diğer işaret ise, düzenli kilo almasıdır. Doğumdan sonraki ilk günlerde bebeğin kilo kaybetmesi normal karşılanmaktadır. Ancak daha sonrasında, bebek yavaş yavaş kilo almaya başlar.

VenForLife

Önceki İçerikBebekler Neden Uyumaz?
Sonraki İçerikBebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz