Bebeğinizin Huzursuz Olmasının 5 Nedeni. Bebeğiniz sürekli ağlıyor ve sinirli davranıyorsa bunun elbet bir nedeni vardır. Kucağınıza aldığınızda kendini yere atmaya mı çalışıyor? İşte, bebeğinizin huzursuz olmasının 5 nedeni.

Bebeğinizin Huzursuz Olmasının 5 Nedeni

Bebeğinizin Huzursuz Olmasının

1- Uyku

Yorgun ve uykusu olan bir bebeğin yorgunluktan uyuyakalacağını düşünebilirsiniz. Ancak bu yetişkinler için geçerlidir 🙂 Bebekler uykuları geldiğinde ağlarlar.

Bebeğinizin Huzursuz

2- Islak Bebek Bezi

Eğer bebeğinin uykusunu aldığını düşünüyorsan ancak hala ağlamaya devam ediyorsa altını kontrol etmelisin. Bebekler altlarını kirlettiklerinde bu durumu haber vermek için ağlayabilirler. Bu durumun önüne geçmek için, bebek bezini daha sık kontrol etmelisin.

Bebeğinizin Huzursuz

3- Açlık

Bebeğinizin ağlamasının ilk nedenleri arasında açlık yer alır. Yenidoğan bebekler acıktıklarında, ağzını şapırdatır ve ellerini ağızlarına götürürler.

Bebeğinizin Huzursuz

4- Gaz sancısı

Gaz sancısına bağlı bebek ağlaması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Gaz sancısına bağlı şikayetler genelde yemekten sonra olur. Gaz sancısının başlıca nedeni ise, bebeğin beslenirken hava yutmasıdır.

Bebeğinizin Huzursuz

5- Kucak

Bebekler ilk doğduğu andan beri ebeveynlerine duydukları sevgi ve güven sayesinde sürekli bir tensel temas içinde olmak isterler. Kucağa alınmak, ona sarılmak da bu isteklerden biridir.

Özellikle annelerini özlediklerinde ağlayabilir ve huysuzluk yaratabilirler. Toplumda “kucağa alıştırmak” şeklinde ön yargı vardır ancak bu doğru bir ebeveyn ilişkisi değildir. Bu ön yargı yüzünden bebeği yeterince kucağına almamak ve ilgilenmemek, bebeğin ilerleyen zamanlarda güven problemi yaşamasına neden olabilir.

Bebeğinizin Huzursuz

VenForLife

Önceki İçerikYoğun Bakım Hemşiresinin Görevleri
Sonraki İçerikEczacının Görevleri Nelerdir
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz