Bebek Masajı Yaparken Bunlara Dikkat Edin. Uygun teknikle ve doğru biçimde yapılan bebek masajı, bebeğinizin rahatlamasına ve kendini güvende hissetmesine yardımcı olur. Bebek masajının, bebeğin büyüme ve gelişmesine de katkısı vardır.

Altı aşamadan oluşur:

  • Yüz
  • Göğüs
  • Kol
  • Karın
  • Sırt
  • Bacak masajı

Bunlara Dikkat Edin

Masaj yaparken oda sessiz olmalıdır. Bebeğinizin aç olmadığı, kendisini huzurlu hissettiği ve masaja hazır olduğu bir anda yapılmalıdır.

Bebek Masajı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Masaj yapacak kişinin tırnakları uzun olmamalıdır.

Bebek Masajı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Uygulama esnasında sıcak içecek gibi kazaya neden olma ihtimali yüksek olan faktörlerden kaçınmalısınız.

Bebek Masajı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

İdeal masaj süresi 15 dakika olup, her masaj hareketinin iki kez tekrarlanması bebeğiniz için sağlıklıdır.

Bebek Masajı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Bir bölgenin masajı bitmeden, diğer bölgenin masajına geçmemelisiniz.

Bebek Masajı

Masaj esnasında bebeğinizin size olan tepkisini gözlemlemeli ve herhangi bir rahatsızlık duyma (huzursuzluk gibi) durumu söz konusuysa, masajı sonlandırmalısınız. Bebeğinizin kendini hazır hissettiği bir zaman diliminde tekrar deneyebilirsiniz.

Bebek Masajı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

VenForLife

Önceki İçerikWernicke Korsakoff Sendromu
Sonraki İçerikÇocuklarda Kardeş Kıskançlığı Nasıl Önlenir?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz