Bebeklere Meyveli Yoğurt Verilmeli Mi

Bebeklere Meyveli Yoğurt Verilmeli Mi? Her anne bebeğini korumak ve sağlıklı bir şekilde büyümesini ister. Ancak bebeğin sağlıklı gelişimi için beslenmesi de oldukça önemlidir. Peki, bebeklere meyveli yoğurt verilmeli mi?

Bebeklere Meyveli Yoğurt Verilmeli Mi

Bilinçli anneler, çocuklarına ne yedirdiğinin farkındadırlar ve aldıkları her şeyin en doğal ve sağlıklı olanını tercih ederler. Çocukların sağlıklı gelişimi için bu şarttır. Çoğu anneler bebeklerine meyveli yoğurt yediriyor.

Ancak meyveli yoğurt göründüğü kadar masum bir gıda değildir. Meyveli yoğurtların içerisinde glukoz ve fruktoz ilavesi olduğundan çocuklara meyveli yoğurt yerine meyve ve yoğurdu ayrı ayrı vermelisiniz.

Bebeklerde doğru beslenmenin önemine dikkati çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Yıldız Melek Aksoylu, “Koruyucu içeren yoğurtları tüketmek yerine güvenilir çiftliklerden aldığınız sütler ile çocuğunuza yoğurt yapabilirsiniz. Son zamanlarda piyasaya çıkan cezbedici şeker ilaveli meyveli yoğurtları bebeklerinize vermeyin. Şeker içeren birçok paketli ürün tat duyularının ve yağ hücrelerinin gelişimini olumsuz etkileyerek birçok kronik hastalığa davetiye çıkarmaktadır.” şeklinde konuştu.

Önceki İçerikSüper Set ve Dev Setlerle Kendini Zorla!
Sonraki İçerikÖz Saygınızı Güçlendirmek için
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz