Bebeklere Ne Zaman Su Verilmeli? Yenidoğan bebekler için en gerekli besin kaynağı anne sütüdür. Anne sütünün dışında da bazı dönemlerde bebeğin daha sağlıklı beslenebilmesi için su ihtiyacının da karşılanması gerekir.

Bebeklere Ne Zaman Su Verilmeli?

Bebeklere ne zaman su verilmeli?

Bebeğin gelişimi için su çok önemlidir. Eğer bebeğinize düzenli olarak su verecekseniz, ek gıdaya geçiş döneminde olmalıdır. Çünkü yenilen besinler artıp katılaştıkça, bebeğin su ihtiyacı da beraberinde artış gösterir. bu aşamada bebeğin ihtiyaç duyduğu en önemli yardımcı, su olacaktır.

Uzmanlar henüz altı ayını doldurmayan bebeklere su vermenin doğru olmadığını vurguluyorlar. Çok fazla su içmek, bebeğinizin midesinin dolmasını sağlar. Bu da beslenme isteğinin azalmasına neden olur. Bebeğiniz 6 aylık olduğunda, doktor izni ile, az miktarda su yudumlamasına yardımcı olabilirsiniz. Aşırı su tüketmek ise bebeğinizde karın ağrısına sebep olacağından, susadığında küçük yudumlar dahilinde, bebeğinize su verebilirsiniz.

VenForLife

Önceki İçerik8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Tarihçesi
Sonraki İçerikMutsuz Hissediyorsanız Bu Alışkanlıkları Acilen Bırakmalısınız
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz