10 Dakikada Çıtır Tempura

Şimdi sırada hep karşılaştığımız ve tadına doyamadığımız enfes bir kızartma var. Peki 10 dakikada çıtır tempura nasıl yapılır?

10 Dakikada Çıtır Tempura

Nasıl Hazırlıyoruz?

Aramızda kızartma sevmeyen var mı? Bugün sizlere dışarıda sıklıkla karşılaştığımız dışı çıtır, içi yumuşacık ve lezzetli mi lezzetli bir kızartma tarifi paylaşıyoruz.

İhtiyacımız olan malzemeler

  • Kızartmak için 2.5 su bardağı ayçiçek yağı

Tempura harcı için;

  • 2 çay kaşığı tuz
  • 1 çay bardağı un
  • 2 şişe soğuk soda (400 ml)
  • 1 yumurta
  • 2 su bardağı buğday nişastası

Unu, buğday nişastasını ve tuzu derin bir kap içerisinde karıştırın. Ardından yumurtayı çırpıp kuru malzemelerin içerisine ilave edin.

Karıştırma kasesini içi buz dolu bir kabın içerisine oturtun. Soğuk sodayı da unlu karışıma yavaşça ilave ederek sürekli karıştırın. Tempura hamuru ile kaplayacağınız malzemeyi hamurun içerisine batırın.

Eğer tempura hamurunuz akışkanlığı hafif ve kullandığınız malzemeyi tamamen kaplıyorsa, yoğunluk olarak uygun kıvamdadır.

Son olarak; kızgın yağda tempura unuyla kapladığınız malzemeleri kızartın. Ardından sıcak olarak servis edin.

Afiyet olsun!

Editörün Seçimi

Birbirine İnanılmaz Derecede Benzeyen İnsanlar

Karbon Peeling Hakkında Bilmeniz Gerekenler

vgr

Önceki İçerikHayat Kumbarası
Sonraki İçerikSadece 5 Dakikada Fıstık Ezmeli Toplar Yapıyoruz!
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪