Sadece 5 Dakikada Fıstık

Hepimiz fıstık ezmesinin tadına bayılıyoruz. Biz de sadece 5 dakikada fıstık ezmeli toplar yapalım dedik ve çok da güzel oldu!😊 İşte tarifi ve püf noktaları.

Sadece 5 Dakikada Fıstık Ezmeli Toplar Yapıyoruz!

İhtiyacımız Olan Malzemeler:

  • 1 su bardağı pretzel
  • 1 su bardağı şekersiz fıstık ezmesi
  • 3 yemek kaşığı bal

Nasıl Hazırlıyoruz?

Bal ve fıstık ezmesini bir kase içerisinde güzelce karıştırıyoruz. Ardından pretzelleri hafif parçalar haline gelene kadar parçalayın. Parçaladıktan sonra fıstık ezmesi karışımına ilave ederek karıştırıyoruz.

Hazırlanan karışımı cevizden daha küçük olacak şekilde parçalara bölüyoruz. Böldüğümüz parçaları ellerimizin arasında yuvarlayarak top şekli verelim. Servis yaparken bir kap içerisine kakao dökün.

Ardından hazırladığınız topları kakaoya bulayın ve buzdolabında 30 dakika kadar bekletin.

Afiyet olsun!

Editörün Seçimi

Erkek Bebeklerin Kıyafetleri Neden Mavidir?

Emir Vererek Konuşmak Çocuğun Psikolojisini Etkiliyor

vgr

Önceki İçerik10 Dakikada Çıtır Tempura Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikKendini Doğru İfade Etme
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪