Beta Erkeğin 5 Özelliği

0
15

Biraz utangaç ve çekingen tavırlar sergileyen beta erkeğin bilinen bazı özelliklerini sizin için derledik. Keyifli okumalar!

İnsanlar tarafından sevilirler

Beta Erkeğin

Lider yönüyle ortaya çıkan alfa erkeğini takip ederler.  Toplumun büyük bir kesimini oluşturan beta karakterindeki erkekler, vızır vızır çalışır ve işlerini iyi yaparlar.

İtaatkar yapıda olabilirler ya da hayır demekte güçlük yaşayabilirler

Beta Erkeğin

Tek başlarına risk almakta zorlanabilirler. Hayır demek ve karşısındaki insanı reddetmek, kimi zaman beta erkeğin  korkulu rüyası olabilir. Bir beta bazen haklı olsa da sırf karşısındaki insan için susabilir. İçindekileri her zaman yansıtmayan karmaşık dünyasında onu anlayıp tamamlayabilmek için dinlemeniz gerekir.

Kırılgan ve hassas bir karaktere sahiptirler

Beta Erkeğin

Beta erkeğin iyi niyeti ve yardımsever tutumları kullanıldığında, kendini işe yaramıyormuş gibi hissedebilir. Aslında durum hiç böyle değildir.

Bazen ikili ilişkilerinde seçici olmalı ve bazı şeyleri alttan alma hassasiyetini göstermelisiniz. Beta erkeğin duygusal oluşu, ilişkilerinde bazı anlaşmazlıklara sebep olabilir. Ancak unutulmaması gereken, karşılıklı konuşma ve çözüm odaklı davranışlarla bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Oldukça iyi sır saklarlar ve size can yoldaşı olabilirler

Beta Erkeğin 5 Özelliği - giphy

Zor zamanlarınızda yanınızda olurlar. Verdikleri sözü tutarlar ve yalan söylemezler. İlişkilerinde saf sevgi ile yaklaşırlar çoğu zaman. Ancak bu beta erkeğinin saf olduğu anlamına gelmez. Betanın naif bir ruhu vardır ve çoğu zaman tartışmak yerine susmayı tercih eder. Bu yüzden betanın sessizliğinde de çok şey gizlidir.

Son olarak; Beta erkeği, birçok ortama ayak uydurabilecek bir yapıya sahiptir

Beta Erkeğin

Onunlayken yeni şeyler öğrenirsiniz. Farklılıklara karşı oldukça saygılıdır bir beta. Birbirinizden tamamen zıt karakterlere sahip olsanız bile, sizi tolere edebilir. Çünkü beta erkeği, insanları sınıflandırmadan herkesi sevebilmeyi öğrenmiştir.

vgr

Önceki İçerikProbiyotik Her Şeye İyi Gelir Mi?
Sonraki İçerikZeytinyağının Mucizevi Gücü Saçlarınızı Işıl Işıl Yapacak
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz