Birkaç Spor Salonunun CrossFit ile İlişkisi Sona Erdi
Birkaç Spor Salonunun CrossFit ile İlişkisi Sona Erdi.

Birkaç Spor Salonunun CrossFit ile İlişkisi Sona Erdi. CEO ve kurucu Greg Glassman’ın yaptığı duyarsız yorumlar sonrasında CrossFit topluluğunda birçok şey değişti. Bu olayın ardından, yüzlerce spor salonu organizasyonla olan ilişkilerini sonlandırmaya karar verdi.

View this post on Instagram

.

A post shared by Katrín Tanja Davíðsdóttir (@katrintanja) on

Bu olayın ardından birçok CrossFit sporcusu, yapılan yorumlara karşı olduğunu ve değişiklikler yapılmadığı sürece rekabet etmeyeceğini duyurdu. Ayrıca Reebok, diğer markaların yanı sıra, artık bu şirkete sponsor olmayacaklarını açıkladı.

CrossFit’ten ayrılma niyeti olduğunu açıklayan tesislerin bir listesi oluşturulduğunda, bu listedeki sayılar sürekli artış gösteriyor. Birçok marka, bunu doğrulamak için adını bile değiştir. Sadece küçük yerlerde değil, büyük yerler de adlarını değiştirdi. Aşağıdaki tablodan eski isimleri ve yeni isimleri görebilirsiniz.

Birkaç Spor Salonunun CrossFit ile İlişkisi Sona Erdi

CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler

CrossFit ile ilişkisini kesenler

CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler CrossFit ile ilişkisini kesenler

  • CrossFit Invictus şimdi Invictus Fitness oldu
  • Reebok CrossFit 09 şimdi Reebok 09 oldu
  • CrossFit Linchpin şimdi Linchpin Athletics oldu
  • CrossFit New England şimdi Community Fitness New England oldu

ve diğerlerini yukarıda bulunan tablolardan görebilirsiniz.

Üyeliklerini sonlandıran ve kendini ilan eden spor salonlarının listesi 500’e yaklaştı. Bazı kuruluşlar ise bu kararlarını sosyal medya hesaplarından ve internet sitelerinden bildirdi.

Ayrıca eski CrossFit Games şampiyonu ve NCFIT’in kurucusu olan Jason Khalipa, değişiklik hakkında açıklama yaptı.

View this post on Instagram

NCFIT has always been about love and acceptance. Our mission at NCFIT is to LIVE BETTER. And living better means nothing while standing by in the face of racism, injustice, and hate. This week, our team will be releasing our full efforts on how we plan to both immediately support the Black community and all people of color as well as take steps to evolve our company’s policies to ensure that our core values are never compromised. • In light of recent events and on-going concerns about the direction of CrossFit, NCFIT will no longer maintain our affiliation with the brand. We have been an affiliate for more than 10-years, but we can no longer continue along this path. We owe it to our team, members, and the greater community to stand for something better than what we are witnessing. • NCFIT is here to stay. We will continue to promote our core values while still delivering amazing workouts every single day. We will continue to explore new ways to improve the lives of our members and team members while taking action to ensure that we are always standing up for what we believe is right. We will continue to grow and foster an amazing community inclusive of people from all walks of life, and we will do so as NCFIT. • WE ARE NCFIT. AND WE ARE HERE TO LIVE BETTER. • @__ncfit__ @ncfit_plus @ncfit_collective

A post shared by Jason Khalipa (@jasonkhalipa) on

Reebok, bu sene sona erecek olan sponsorluğu yenilemeyeceğini açıklamıştı. Yavaş yavaş daha fazla şirket konuşuyor ve CEO ile birlikte olmadığını belirtiyor. Ayrıca, Rogue 2020 etkinliğinden CrossFit logosunu kaldırdı ve ROMWOD marka ile sponsorluk görüşmelerini askıya aldı.

View this post on Instagram

Rogue does not support the latest statements made by the CrossFit CEO, Greg Glassman. His comments are unacceptable under all conditions. The community is bigger than one person. The movement is stronger than one person. Noone should be expected to tolerate anything that keeps us from moving forward as one. Effective Immediately: 1.0  Rogue Invitational will remove the CrossFit Logo from the 2020 event. We will only allow discussion of sanctioning with real discussion on the future 2.0  Rogue will work with the CrossFit Games leadership to determine the best path forward. We will fulfill the 2020 season for the athletes and the community. The future is dependent on the direction and leadership within CrossFit HQ.  Rogue has been the equipment provider since 2010 and we believe it is part of our DNA.  We hope there is a path forward. We stand behind the community.

A post shared by Rogue Fitness (@roguefitness) on

VenForLife

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz