Boyalı Saçlara Bakım Nasıl Yapılır? Boyalı saçlar işlem gördüğünden daha da hassaslaşır ve zaman içerisinde kırılabilir. Ekstra özen ve bakım isteyen bu saçların canlılığını koruyabilmek için aşağıdaki tavsiyelerden faydalanabilirsiniz. İşte, boyalı saçlara 5 adımda bakım önerisi.

1- Amonyaksız saç kremi kullanın.

Boyalı saçlara

2- Kırmızı saçlar çabuk aktığından sık sık boyatmak durumunda kalabilirsiniz. Bu da saçın asıl yapısını bozmaktadır.

Boyalı Saçlara Bakım Nasıl Yapılır? - giphy downsized large

3- Saçlarınızın rengini korumak istiyorsanız her gün yıkamayın.

Boyalı saçlara

4- Saçınızı boyattıktan sonra yıkamak için 2 gün bekleyin. Böylece renk saça iyice oturur.

Boyalı saçlara

5- Son olarak; çok sıcak su saçların rengini açtığından daha fazla zarar görmesine neden olur. Saçlarınızı ılık suyla yıkayın.

Boyalı Saçlara Bakım Nasıl Yapılır? - giphy

Önceki İçerikHany FST-7 Kol Antremanı ile Phil Heath ve Andrei Deiu’yu Çalıştırıyor
Sonraki İçerikJay Cutler ile İleri Seviye Sırt Antrenmanı
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz