Cildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin! Temizlik, cilt bakımının her daim altın kuralıdır. Peki, cildinizi temizlemek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz? Cildiniz için aşağıda yer alan öneriler oldukça faydalı olabilir.

Cildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin! - Cildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin1

1- Doğru Temizleyici: Sağlıklı Bir Cilt

Yoğun ve yorgun geçen bir günün sonunda aradığınız doğru temizleyiciyi bulmak belki de o kadar kolay değildir. Ancak sağlıklı ve ışıltılı bir cilt görünümü için kalıp sabunlardan uzak durun. Çünkü bu sabunlar yüzünüz için yeterince nazik olmayan temizlik malzemelerini içerebilir ve cildinizi tahriş edebilir.

Yağlı bir cilde sahipseniz; sebum seviyelerine odaklanan köpük jellerden faydalanabilirsiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz, cildinizi temizlerken nemlendirici özelliğe sahip olan cilt temizleyicilerden yararlanmanızda fayda var.

Cildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin! - Cildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin2

2- Sivilcelerinizi Sıkmayın

Sivilcelerinizle oynayarak mevcut bakterilerin başka alanlara da yayılmasına sebep olabilirsiniz. Sivilcelerle oynamak sorunun daha da büyümesine ve daha belirgin cilt kusurlarına neden olmaktadır.

Yayılan sivilcelerin canınızı sıkmasını istemiyorsanız, sivilcelerinizi sıkmayın. Ayrıca bu işlem ciltte kalıcı bir iz bırakacağı gibi, yüzünüzde kötü bir görünümün oluşmasına neden olacaktır.

Cildiniz İçin Bu Önerileri Göz Ardı Etmeyin

3- Aşırı Peeling Cildi Mahvediyor

İyi bir peeling ve parlatma işlemi sayesinde bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir nokta var. Cildi temizlerken aşırıya kaçmamak.

Elbette cildinizi düzenli olarak ölü derilerden ve toksinlerden arındırabilirsiniz. Bunda hiçbir sakınca olmadığı gibi daha bakımlı bir cilt görünümü de elde edebilirsiniz. Fakat temizleme ve peeling konusunda ölçülü davranmaya özen gösterin.

Cildinize nazik davranın. Unutmayın, cildi aşırı ovalayarak iyi bir sonuç elde edemeyeceğiniz gibi, tahriş olmasına da zemin hazırlayabilirsiniz.

Önceki İçerikBağışıklık Sisteminiz Zayıf Mı?
Sonraki İçerikAile Planlaması ve Danışmanlık Hizmetleri
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz