Günlük yaşantımızda toz ve kir zerrecikleri,güneşin zararlı ışınları ve içme suyunun sertliği gibi bazı faktörler cildimize nüfuz ederek doğal yapısının bozulmasına neden oluyor. Deri gözeneklerinin zamanla yıpranmasıyla cildimiz eski sağlığını ve parlaklığını kaybederek pürüzlü ve yağlı bir hal almakta.

İşte bu durumda bakım yapmak şart hale geliyor. Çünkü cilt bakımı, cildin kendini toparlayabilmesi için gerekli olan koruyucu yöntemlerden birisidir. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz, birbirinden pratik en etkili cilt bakım yöntemlerini senin için derledik. Yorum kısmında hangi maddeleri uyguladığını # etiketiyle belirtmeyi unutma. Keyifli okumalar!🌠

En etkili cilt bakım yöntemlerini mi arıyorsunuz? Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin

Cilt bakım

Daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak, yaşam kalite standartlarını en iyi seviyeye getirebilmek ve besin ögelerinin vücuda doğru zamanda doğru şekilde alınabilmesi için düzenli ve sağlıklı beslenme şart. Nasıl sağlıklı beslenmeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi almak için;

Sağlıklı Beslenme Tüyoları adlı yazımızı okuyun.

Mutlaka spor ve düzenli egzersiz yapın

Cilt bakım

Cildi olumsuz etkileyen faktörlerin başında yetersiz fiziksel aktivite geliyor. Cilt sağlığı için spor ya da egzersiz yapmalısınız.Spor ve egzersizle alakalı daha fazla bilgi alabileceğiniz yazılar:

Spor Salonunuzda Bu 3 Hareketi Yaparak Kalçalarınızı Geliştirin

En Etkili 5 Karın Egzersizi

Aç ve Tok Karna Spor Yapmak

Bol su tüketin

Cilt bakım

Uzmanların günde en az 2 litre içmeyi tavsiye ettiği ayrıca sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilmenize olanak sağlayan mucizevi hayat kaynağımız suyun faydaları saymakla bitmez. Lekelerden ve sivilcelerden arındırılmış, suyun etkisiyle gerginleşen cilt, doğal ve parlak görüntüsüyle ilgiyi üzerinize toplamanızı sağlayacak.

Uyku düzeninizi oluşturun

Cilt bakım

Uyku düzeni cilt güzelliğimizi etkiliyor mu?

Evet etkiliyor. Güne uykusuz başlayan bir birey, uyuma esnasında salgılanan büyüme hormonunun, cildi canlı ve daha genç tutma etkisinden, güne uykusunu alarak başlamış kişilere göre daha az yararlanır. Uykuyu sadece bir moladan öte, aynı zamanda vücudun kendini toparlayıp eskisinden daha sağlıklı bir hale gelmesinde ki en önemli basamaklardan biri olarak bakın. Uyku ve uyku problemleriyle alakalı daha fazla bilgi edinmek istiyorsan bu yazılar tam sana göre!

Uyku Nedir?

Uyku Şart! Sabahları Uykusunu Alamayanlar İçin İlaç Gibi Gelecek Tavsiyeler

Uykusuzluk

Hayat pencerenizi gülümsemenizle ve kahkahalarınızla süsleyin

Kaya Scodelario Skins GIF

Gülümsemenin vücut üzerinde iyileştirici etkisi olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Hatta öyle ki, olaylara pozitif açıdan yaklaşıp, gülümsemesinden ödün vermeyen bireyler diğerlerine oranla başta depresyon gibi psikolojik problemlere daha az maruz kalıyorlar. Ayrıca yeterince alınan uyku, unutkanlığı engelliyor, aynı zamanda cildin daha diri ve parlak görünmesini sağlıyor. Daha güzel görünümlü bir cilde sahip olmak için, stresten uzak durun ve bol bol gülün.

vgr

Önceki İçerikEtkili İletişim Kurmanın Püf Noktaları
Sonraki İçerikReflüye İyi Gelen Besinler
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz