Cinsel Terapi Nedir? Cinsel terapiler konusunda özel eğitim alan psikolog, psikiyatrist ve psikolojik danışmanlar tarafından verilen cinsel terapi hizmeti, cinsel fonksiyon sorunları yaşayan çiftlere yol göstermeyi amaçlar.

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapistin uyguladığı seanslarda, cinsel sorunlar yaşayan bireylerden terapi sırasında fiziksel temasta bulunmaları beklenmemektedir. Konuşma terapisti aracılığıyla sorunların kaynağına inilerek çözümler üretilir.

Cinsel mutluluk, kadın ve erkek ilişkilerinde göz ardı edilmemesi gereken bir unsurdur. Cinsel terapistlerin öncelikli amaçları bireyleri cinsellik konusunda bilinçlendirmek ve cinsel sorun yaşayan kişilere sorular sorarak sorunun tespit edilmesini sağlamaktır. Cinsel problemlerin nedeni fiziksel durumlardan kaynaklanıyorsa, cinsel terapist üroloji ve dahiliye gibi alanlara yönlendirmektedir.

İnsan davranışı ve cinselliği psikolojik, bedensel ve çeşitli sosyal koşullardan etkilenmektedir. Cinsellik yalnızca cinsel organlarla sınırlı olmayıp, bireylerin duyguları, düşünceleri ve yerleşmiş inançları doğrultusunda da belirlenmektedir. Yerleşmiş inançlar çoğu zaman yanlış ve yetersiz cinselliğe neden olmaktadır.

Cinsel sorun ve bozuklukların meydana gelmesinde kişinin bedensel ve psikolojik durumu da etkili olabilir. Bireyler arasında ki ikili ilişkilerin etkileşimleri de cinselliğin kalitesini etkileyen başlıca özelliklerdendir.

VenForLife

Önceki İçerik2019 Olympia Amatör İspanya Tanıtım Videosu
Sonraki İçerikGöğüs Kasları Anatomisi
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz