Cildiniz için doğal çözümler arıyorsunuz ancak bulmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Ciltteki ölü derilerden kurtulmak için pahalı kremlere ve bakım ürünlerine tonlarca para dökmenize gerek yok, senin için önereceğimiz evde kolaylıkla uygulanabilir tariflerle ciltteki tıkalı gözeneklerini açabilir ve ölü derilerden kurtularak daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olabilirsin. Ciltteki ölü derilerden kurtulmak için yapılması gerekenleri ve oluşum nedenlerini senin için araştırdık. Keyifli okumalar! 🙂

1- Ciltteki ölü derilerden kurtulmak istiyorsan, öncelikle cilt yapısını bilmen gerekir. Cildine uygun ürünler tercih edebilir, mucizevi peeling dediğimiz bakımları deneyerek kendini şımartabilirsin 🙂

Önereceğimiz cilt bakım tavsiyelerini uygularken hiçbir yan etkiye maruz kalmayacağından emin olmayı da unutma. Bazı ciltler hassas bir yapıya sahip olduğundan, bakım maskeleri, peelingler, kürler vs. alerjen etki gösterebilir. 

Günlük yüz temizleyicileri ölü deri ve siyah noktaları yeterince temizlemez. Yalnızca cilt yüzeyini temizlediğinden dolayı, cilt altına etki edemezler dolayısıyla ne kadar bunları kullansanız da ciltteki ölü derilerden kurtulmak için çokta etkili bir yöntem olmayacaktır.

Zamanla makyaj kalıntıları, kir oluşumuna neden olarak gözeneklerimize dolabilirler. Gözeneklerimizden bu kiri yıkayarak veya kremlerle çıkarmak pekte mümkün değildir.İşte peelingler bu durumda hayat kurtarıcımız oluyor.Çünkü peelingler içerisinde bulunan güçlü tanecikler sayesinde gözenekleri temizleyerek ışıltılı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmamızı sağlar.Ayrıca sivilce oluşumunun da önüne geçerek pürüzsüz bir cildin zeminini hazırlar.

Evde Kolaylıkla Uygulayabileceğiniz Basit Ama Etkili Peelingler

1- Deniz Tuzu Peelingi

 

2- Şeker Peelingi

 

3- Kahve Telvesi Peelingi

 

4- Karbonat Peelingi

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

 

5- Yulaf Ezmeli Peeling

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

 

6- Domates ve Şeker Peelingi

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

 

7- Ananas Peelingi

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

 

2- Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Uygulayabileceğin Diğer Bakım Önerileri

1- Portakal Kabuğu Tedavisi

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

Antioksidan ve doğal yağlardan zengin portakal kabuğunu kullanarak siz de cildinize bebeksi bir görünüm katabilir, daha ışıltılı bir cilt rengine sahip olabilirsiniz.

2- Aspirin

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

Aspirini bir bardak su içinde çözelti haline getirdikten sonra,bir parça pamuğu bardağın içerisine batırarak yüzünüzü bu pamukla silin.

Son Olarak; Ciltteki Ölü Derilerden Arınmanın Önemi Nedir?

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

Londra’da yaşayan ünlü cilt uzmanlarından Kate Kerr; “Cildimiz her gün ölü derileri kendisi belli bir düzeyde atacak şekilde tasarlanmıştır ancak çok sayıda farklı ürün kullanarak ölü cilt hücrelerini eziyoruz. Bu da doğal dökülme sürecimizi ve hücre devir hızımızı yavaşlatarak eski cilt hücrelerinin birikmesine yol açıyor.“ diyor.

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

Ayrıca ” ölü hücrelerden arınamadığınız zaman cildiniz ışığı doğru bir şekilde yansıtamaz, böylece korkunç matlığa neden olur. Sadece bu da değil, sık sık ölü cilt hücrelerinin birikmesi; tıkanmış gözenekler nedeniyle cildinizde leke oluşabileceği anlamına da gelir.” sözlerini de ekliyor.

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak

Cildi ölü derilerden arındırmak sağlığımız için oldukça önemlidir.Cildimiz ayda bir kez doğal bir şekilde kendini yeniler.Ancak zaman geçtikçe bu sonuç yavaşlayabilir.Bu yavaşlama ise ölü hücrelerin vücutta daha fazla tutulmasına neden olur dolayısıyla ölü hücreler de yeni hücrelerin oluşmasına engel olurlar.

SEVEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ DİĞER YAZILAR:

3 Adımda Sağlıklı İletişim

Sağlıklı Beslenme Tüyoları

Neden Yaşlanıyoruz?

vgr

Önceki İçerikKazaklarda Tüylenme
Sonraki İçerikSevimli Çocuklar İlgi Odağı mı?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz