Mağazadan bayılarak aldığınız o dikkat çekici kazak 2 gün sonra tüylenmeye mi başladı? Kazaklarda tüylenme olmasının çeşitli sebepleri vardır.Her ne kadar biz kadınlar kullanım sırasında o çok sevdiğimiz kazaklarımıza özenle baksak da bazen gerek kazak yapımında kulanılan kumaşın türü, gerekse yıkama esnasında  oluşan tahribata bağlı olarak tüylenme meydana gelmektedir. Kazak tüylerini alan aletler de bulunmakta.Bunlar anı kurtarır nitelikte olsa da, biz yine de kazaklarımızı korumak için bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor.

Kıyafetlerin henüz yeni olmasına rağmen, tüylenme olduğundan dolayı eski bir görünüm alması,eski canlılığını ve güzel görünümünü vermemesi can sıkıcı bir durum olabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok,önereceğimiz bazı tavsiyelerle bu durumu en aza indirgeyebilir, kazaklarınızı gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

İşte kazaklarda tüylenme nedenleri ve yapmamız gerekenler.

Kazaklarda tüylenme neden olur?

Kazaklarda tüylenme

Özellikle dirsek ve kolların ağızlarında oluşan tüylenmeler, almış olduğunuz kazağın yeterince sık dokunmadığını gösterir.Alacağınız kazakların daha az tüylenmesi için, tercihleriniz sık dokuda işlenmiş kıyafetlerden yana olmalı.

Tüylenen kazaklarımızı nasıl temizlemeliyiz?

Kazaklarda Tüylenme

Kolay ve pratik bir şekilde kazaklarda tüylenme problemini çözmek istiyorsanız öncelikle koli bandından yararlanabilirsiniz. Bandı kazağın üzerinde hafifçe gezdirerek tüylerin tamamından kurtulabilirsiniz.

Kazakların pütürlü bir görünüm almasından dolayı bu tüylenme sorununu çözecek aletlerden de faydalanabilirsiniz.

Kazaklarda tüylenme

İnternet üzerinde olmak üzere çeşitli yerlerde kazaklarda tüylenme problemini çözecek çeşitli aparatlar satılmakta.Bunlardan faydalanmak sizin için olumlu olabilir.

Son olarak; Kazaklarda tüylenme nasıl önlenir?

Kazaklarda tüylenme

-Tüylenme problemi yaşanmaması için, ilk olarak almış olduğunuz kazağın kumaşının özelliklerine dikkat etmelisiniz.

-Eğer aldığınız kazak tüylenmeye müsaitse,olabildiğince çamaşır makinesinde yıkamamalı,kuru temizlemeyi tercih etmelisiniz.

-Bazı kıyafetler gereğinden fazla tüylenebilir özellikte olabilir. Böyle durumda çamaşır makinesini çok fazla doldurmamaya özen gösterin. Çünkü kıyafetlerin çok ve sık bir arada yıkanmasından dolayı ortaya çıkan sürtünmeye bağlı olarak kazaklarınız daha da tüylenebilir.

Kışlık kaban ve montlarınız da yine kıyafetlerde tüylenmeye neden oluyor. Bu yüzden tercihinizi iç kısmı kaygan astar kumaştan oluşan ürünlerden yana yapmalısınız.

-Giysilerinizdeki tüylenmeyi en aza indirgemenin bir başka yolu ise, özellikle tüy bırakan kıyafetleriniz ile, tüy çeken kıyafetleri bir arada yıkamamanız gerektiğidir.

AYRICA BUNLARI DA OKUMAK İSTEYEBİLİRSİNİZ:

Erkek Bebeklerin Kıyafetleri Neden Mavidir?

Yazın Neden Açık Renk Giyiyoruz?

Yağmurda Koşanlar Neden Daha Çok Islanıyor?

vgr

Önceki İçerik2018 IFBB Bodybuilding and Fitness World Cup
Sonraki İçerikCiltteki Ölü Derilerden Kurtulmak
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz