Yağlı ciltler gibi olmayan kuru ciltler, kısa sürede kırışmaya meyillidir ve yeterince nemlendirilmesi sağlanmazsa cildimizde istemediğimiz pürüzlü bir görünüm ve buruşukluk oluşmaya başlar.

30’lu yaşlardan sonra daha da belirginleşen bu kırışıklıklar, bizi olduğumuzdan daha da yaşlı ve yorgun gösterir. Kuru ciltler için uygulayabileceğiniz maske tarifini sizlerle paylaştık. Keyifli Okumalar!

Kuru Ciltler İçin Bal ve Muz Maskesi Nasıl Yapılır

kuru ciltler

Antioksidan özelliği sayesinde cildi ölü derilerden ayırarak doğal bir güzelliğe kavuşturan muzun faydalarından birisi de, kuru ciltlere karşı nemlendirici ve toparlayıcı bakım yapmasıdır. Kalsiyum, Potasyum ve C vitamini bakımından oldukça zengin olan muzu, cilt güzelliğinde de güvenerek kullanabiliriz. Bal ve muzun karışımıyla hazırlayacağımız maskenin tarifi oldukça kolay ve uygulaması pratiktir.

Malzemeler:

  • Bir adet muz
  • 3 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı kadar organik yoğurt

Maskemizi Nasıl Hazırlıyoruz?

Bir adet muzu soyarak bir kasede çatal yardımıyla eziyorsunuz. Böylece muz püre kıvamına gelerek maske olarak kullanabileceğimiz boyuta ulaşmış olacaktır.

Ardından yoğurt ve balı da muzun üzerine ilave ediyoruz ve tüm malzemeleri eşit bir şekilde karıştırıyoruz.

Maskemiz şuanda hazır bulunmakta. Maskeyi uygulamadan önce, yüzünüzü ılık suyla yıkayarak yüzeysel toz ve kirlerden arındırmalısınız. Daha sonra yumuşak bir havluyla yüzünüzü silin. Artık maskeyi yüzünüze uygulamaya hazırsınız.

Maskeyi parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Masaj yapar gibi yavaşça yüzünüze sürmeyi deneyin.

Tüm yüzünüze sürdüğünüz maskeyi, 20 dakika boyunca bekletin ve süre tamamlandığında, cildinizi bol ılık suyla durulayın.

Nemlendirici de kullanmayı unutmayın.

İşte bu kadar! 🙂

Kuru ciltler için öneriler

  • Vücut sabunlarının içerikleri sert olduğundan cildinizi tahriş edebilir, ayrıca sert havluları da kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Yüzümüze uyguladığımız birçok sabun bazlı temizleyiciler nemi azaltıcı etkiye sahip olduğundan dolayı, kuru bir cilt görünümüne sebep olabilir.
  • Yüz bakımı için kullandığınız malzemelerin içeriklerine ve özelliklerine dikkatli bir şekilde bakarak seçmelisiniz.
  • Yüzünüzü ılık bir suyla yıkamayı tercih edin.

vgr

Önceki İçerikParmak Boyunuz Kişiliğinizi Ele Veriyor
Sonraki İçerikAlın Yağlanması ve Maske Tarifi
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz