Limon; vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir besindir ve cildimize de sayısız faydaları bulunmaktadır. Peki, limonun cildimize faydaları nelerdir?

Limonun cildimize faydaları

Limonun cildimize

Siyah noktaları yok eder

Limon, asidik yapıya sahiptir ve dolayısıyla ciltte oluşan siyah noktalardan kurtulmakta da oldukça etkili bir besindir.

Yarım tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Ardından siyah nokta bulunan yerlere sürerek 20 dakika boyunca cildinize nüfuz etmesini sağlayın. Haftada bir kez bu maskeye devam edin.

Yüzdeki sivilce izlerinin ve cilt lekelerinin giderilmesini sağlar

Limon, yüzdeki sivilceleri hızlı bir şekilde tedavi etmekte oldukça başarılı bir besindir ve içerisinde bulunan C vitamini sayesinde, cilt lekelerinden de arınmanızda yardımcı olur.

1 dilim limonu, sivilce ya da cilt lekesi bulunan yere sürün. Ardından 5 dakika sonra yıkayın. Sivilceler geçene kadar günde 1-2 kez bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Cildi ölü hücrelerden arındırır

Cildi ölü hücrelerden arındırma işlemine peeling adı verilir ve limon bu konuda oldukça yararlıdır. En güçlü peeling besinlerinden olan limonu kuru cildi nemlendirmek için de tercih edebilirsiniz.

Eşit miktardaki limon suyu, zeytinyağı ve balı karıştırın. Cildinizdeki kuru yerlere sürerek 10-15 dakika kadar bekletin ve su ile yıkayın. Bu maske ayrıca cildin kurumasına da engel olacaktır.

vgr

Önceki İçerikAmino Asit ve Protein Tozu Arasındaki Farklar Nelerdir
Sonraki İçerikFast 21 Antrenmanı
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪