Günümüzde en popüler saç renklendirmesi olarak bilinen ombre, en kısa tanımıyla saç uçlarında bulunan göz alıcı güzellikteki ışıltılardır.

1-Göz kamaştırıcı güzelliğiyle kadınların ilgisini çeken ombre akımı, çok fazla çeşide sahip.Saçlarınız böyleyken…

asian GIF by Melly Lee

2-Buna dönüştürebilirsiniz!

New York Hair GIF

3- Ya da buna.. 🙂

4-Kadınların en çok beğendiği ve sıklıkla tercih ettiği ombre çeşidi sarı tonlarında olanlardır.

5- Baş döndürücü sarı saçlara sahip olmak ise birçok kadının vazgeçilmezleri arasında.Sarı tonlar arasında arasında sık sık gidip geliyorsanız küllü sarı ombre modeli de yine revaçta olan saç renkleri arasında.

6-Sarı saçlar dışında koyu kumral saçlara da yine ombre uygulanabilmekte.Rengin tonu, koyuluğu ve hacmi kişisel zevklerinize göre değişiklik gösterir.

 7-Hemen hemen her tonda saça uygulayabileceğiniz gibi dilerseniz saç aralarına arttırarak yüzünüze farklı bir görünüm katabilirsiniz.

8-Aranızda kızıl saç sevenler var mı ? Kızılın her tonunu saçlarınıza uygulayabilir, dikkat çekici saçlara sahip olabilirsiniz.

9-Sıradan renkler yerine, sevdiğiniz renklerden oluşan saç uçlarına açma işlemi süper bir fikir olacaktır.Eğer kızıl seviyorsanız koyu tonlarla başlamanızı tavsiye ediyoruz.

10-2018’in en çılgın saçlarından biri olmaya aday olan yeşilin en güzel tonlarını yansıtan bu ombrelere ne dersin?

11-Zümrüt yeşili tonlarında da tercih edebilirsiniz.

12-Peki sen yeşilin hangi tonundaki kadınsın?

13-Ben siyahtan vazgeçmem duruşumu bozmam diyorsanız, koyu renkli saçlara da yapılmıyor değil. Neredeyse her renk üzerine uygulayabileceğiniz bu saç modeli, size çok yakışacak bizden söylemesi!

14-Doğal siyah saçlarınız üzerine dilerseniz siyah tonlarına yakın (kahverengi,kumral vs.) dilerseniz de daha açık tonlarda (sarı,gri,küllü ombre) tercih edebilirsiniz.

Ombre

Eğer sizde siyah saçlarınızı açtırmak istemiyorsanız, doğal saçlarınız üzerine olduğu gibi ombre istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimizi dikkatle okuyun! 🙂

Marjinal Trend Alarmına Nokta Koyacak Güzellikte Siyah ve Diğer Koyu Renkli Saçlara Ombre İstiyorsanız Bunları Göz Ardı Etmeyin

Ombre

Aslına bakacak olursak siyah saç, ombreleri en iyi taşıyan saç renklerinden birisidir. Çünkü koyu bir kon açık bir tonu daha fazla ortaya çıkardığından yaptıracağınız ombre çok daha belirgin ve canlı durur.

Ombre

Siyah saça ombre yaparken saç renginizin koyuluğundan dolayı mutlaka oksidanla açmanız gerekir.

Ombre

Ancak endişelenmenize hiç gerek yok çünkü saçlarınızın tamamını açmanız gerekmeyecek. Ombreyi saçların uç ve boy kısımlarına uyguladığımızdan dolayı saç renginin yalnızca işlem yapılacak kısımlarının açılması yeterli.

Ombre

Saç renginin belirlenen kısımlarını açtıktan sonra istediğin tonu  saçlarına rahatlıkla uygulayabilirsin, seçim senin 🙂 ancak unutmaman gereken bir diğer nokta ise, kullanacağın oksidanın kaliteli ve profosyonel olması gerektiği.Saçlarını açma işlemini evde değil de uzman bir kuaför yardımıyla açmanı öneriyoruz.Özellikle ilk kez saçlarını yaptıracaksan ve güzelim saçlarının yanmasını istemiyorsan, bir bilenden mutlaka destek almalısın. En iyi sonuçlar elde etmek ve saçlarının aşırı yıpranmasını önlemek için bir kuaför yardımı senin hayat kurtarıcın olacak.

Ombre

Aslında siyah saça çok açık renkler yerine, koyu ve yoğun tonlarda renklerden faydalanmak daha mantıklı olabilir. Zira bazı koyu saça sahip insanlarda çok açık renklerle saç uçlarına ombre yapmak hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkarıyor.Bunun yerine senin için tavsiye ettiğimiz ve sıkça tercih edilen renklerden yararlanabilirsin.

Hoş bir Görüntü Elde Etmek İsteyen Kadınların Siyah Saçlar Üzerine Uygulayabileceği Renk Alternatifleri

Küllü tonlarda yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracak! 🙂

Ombre

Küllü tonlarda koyu bir ombre de yine en çok tercih edilen ve yakışan saç modellerinden birisi.Doğal görüntüsüyle sizi baştan çıkaracak!

Koyu renkli saçlarınıza cuk diye oturacak küllü gri

Ombre

Ayrıca bu modeli de tercih edebilirsiniz.

Ombre

 

 SEVEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ DİĞER YAZILAR:

Saçlarımız Neden Uzuyor?

Uzun Kirpikler İçin

Kahvenin Faydaları

Burası da hoşunuza gidebilir

Kadın & Çocuk Blogu

VenEraX

Önceki İçerikChris Fleming
Sonraki İçerikKadın ve Erkek Farklı Mıdır
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz