Sıradan hediyelerden sıkıldınız mı? En yakın arkadaşınıza özel, el yapımı hediyelerle onu şaşırtabilirsiniz. Arkadaşınıza, kişiliği,  ihtiyaçları, zevkleri ve hobileri doğrultusunda verebileceğiniz anlamlı hediyeler onu hem şaşırtacak hem de mutlu edecektir. Evde az bir masrafla hazırlayabileceğiniz Kendin Yap hediyelerinden bazılarını sizin için araştırdık. Keyifli Okumalar!🙋‍♀

1- Anılarınızla Bütünleşen Sevimli Bir Fotoğraf Kolajı

Kolaj kelimesinin asıl bileşeni fotoğraftır. En güzel hatıralarınızı barındıran, bakarken içinizde sımsıcak duygular oluşturan fotoğraflarınızı kullanarak ortaya mükemmel kolajlar çıkarmanız mümkün. Bunu yaparken ne kadar çok renkli ve farklı fotoğraflar kullanırsanız o kadar güzel olacaktır. El işi kağıtlarıyla süslemeler yapabilir, en yakın arkadaşınızın ismini renkli harflerle yazabilir hatta birbirinize bağlılığınızı gösteren sevdiğiniz bir sözü de ekleyebilirsiniz, tıpkı bu örnekte olduğu gibi .

Kendin Yap : Fotoğraf Kolajı

Ya da ben konuşmam zaten  fotoğraflar çok şey anlatıyor diyorsanız bu tam size göre…

Kendin Yap : Fotoğraf Kolajı

 

2- Odanızın Havasını Değiştirecek Sevimli Teraryumlara Merhaba Deyin!

Kendin Yap : Mini Teraryum

Minyatür bir doğal alan oluşturmak istiyorsanız teraryum tam size göre! Ülkemizde son birkaç senedir yaygınlaşan botanik merakının ardından ortaya çıkan teraryumlar, eşşiz bir güzelliğe sahip olmasının yanında oldukça kolay temin edilebilmesi sebebiyle de sıkça tercih edilmekte.

 

3- Fotoğraf Tutkunlarına Özel: Polaroid Kolye

Geniş bir hayran kitlesine sahip olan polaroid fotoğraf makinesi 1945’de Edwin Land tarafından icat edilmiştir. Makinenin içerisinde bulunan küçük bir fotoğraf laboratuvarı ortaya saniyeler içinde inanılmaz fotoğraflar çıkarabiliyor.

İşte polaroid fotoğraf makinesi ile çekilen bazı resimler:

Nefes Kesici Güzellikte Fotoğraflar Ortaya Çıkaran Polaroid Kamera ile Tanışın! adlı yazımıza gitmek için buraya TIKLAYIN.

 

4- Kendin Yap Bileklikleri

Kendin Yap : El Yapımı Bileklik

Farklı model ve renkleriyle istediğiniz özellikte bileklikler hazırlayıp yakın arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

 

Birbirinden Farklı Kendin Yap Bileklikleri

vectary design diy font home decor GIF

♦Çengelli Bileklik

Kendin Yap : El Yapımı Çengelli Bileklik

Renkli boncuklar ile yapabileceğiniz bu bilekliğin yapımı ise oldukça kolay. Hazırlayacağınız Kendin Yap bilekliğinin renklerini istediğiniz gibi belirleyebilir,boyutunu ayarlayabilir,dilerseniz hem kendinize hem de arkadaşınıza ikili bileklik yapabilirsiniz.

♥Kendin Yap Bileklik İçin Malzemeler

-Bol miktarda çengelli iğne

-Renkli boncuklar

-Ve elastik ipler

♣KENDİN YAP BİLEKLİK YAPILIŞI
Adım 1: Kendin Yap Bileklik

Çengelli iğnenin ucuna farklı renklerde boncukları yerleştiriyoruz.Her bir çengel için aynı işlemi yaparak bilekliğimizin temelini bitiriyoruz.

 

Adım 2: Kendin Yap Bileklik

 

Daha sonra yapmış olduğumuz çengelli iğnelerimizi önceden bileğimize  uygun ebatlarda kesilmiş paralel konumdaki iki ipe ardışık bir şekilde resimdeki gibi diziyoruz. Son olarak; İpleri bağlayın.

 

 

 

Handwork GIF

 

5- Son Olarak; Hem Özel Hem Dekoratif Bir Hediye; Filografi!

Kendin Yap : Filografi Sanatı

Filografi; ahşap bir zemin üzerine çakılmış çiviler arasından teller geçirilerek belli örgü teknikleri kullanılarak çeşitli desenler meydan getirilmesi sanatıdır. Filografi hazırlarken kafanızda belirlediğiniz motif üzerinden ilerleyebilirsiniz. Örneğin bu en yakın arkadaşınızın isminin baş harfi, sevdiğiniz bir söz veya bir hayvan motifi olabilir, orası size kalmış. Daha sonra bu motifleri oluşturmak için tahta bir pano üzerine belli bir düzen dahilinde çiviler çakılarak motifin temeli oluşturuluyor. Kullanacağımız çiviler verniklendikten sonra, çivilerin arasından çeşitli renklerde iplikler sıkıca geçirilerek önceden tasarlamış olduğumuz motifler ortaya çıkıyor. Ancak bu iplik geçirme belirli bir sıralama ile ve ustalıkla yapılması gerekiyor. Rastgele bütün çivilerden aynı şekilde iplikleri geçirirseniz hiçbir şey elde edemiyorsunuz.Burada dikkat edilmesi gereken nokta; kullanacağınız iplerin sağlam olması ve renklerinin çabuk solmaması gerektiğidir.

Hazırlayacağınız pano, evlerde, işyerlerinde dekoratif amaçlarla kullanılmasının yanında hediye alternatifi için de oldukça anlamlı bir tercih olarak gözüküyor.

 

SEVEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ DİĞER YAZILAR:

Neden Gıdıklanıyoruz?

Diyetsiz Kilo Verin!

Spor Salonunuzda Bu 3 Hareketi Yaparak Kalçalarınızı Geliştirin

Trafik Lambaları Neden Kırmızı, Sarı ve Yeşil Renktedir?

İlham Dolu Başarı Hikayesi

Öğrenilmiş Çaresizlik Kuramı

Vücut Geliştirmeye Yeni Başlayanların Öğrenmesi Gereken Temel Bilgiler

Vücuttaki Yağ Oranını Düşürün

Polaroid Kamera ile Tanışın!

Sağlık Üzerine Söylenmiş Sözler

Güçlü Başlangıç | Yeni Başlayanlar İçin 8 Haftalık Antrenman Programı

Alkolsüz Biranın İçerisinde Alkol Var Mıdır?

Beyin Zedelenmelerinde Kortizon İşe Yarıyor Mu?

Alkol İnsanı Aptallaştırıyor Mu?

Dünya Şişmanlıyor! Obezite ve Nedenleri

İnsan Beyninin Gelişimi Tamamlandı Mı?

Takıntılar ile Yaşamak (Obsesif Kompülsif Bozukluk)

Motivasyonunuzu Arttıracak Filmler

Kahve Aşkına! Okurken Gözlerinizden Kalpler Çıkaracak En Lezzetli Kahve Tarifleri

vgr

Önceki İçerik2018 IFBB Pepa Grand Prix
Sonraki İçerik2018 IFBB Diamond Cup Rome
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz