A tipi influenza virüsü olarak bilinen H1N1 virüsünün sebep olduğu grip türü olan domuz gribi nedir? Domuz gribi kimlerde görülür? Domuz gribine yakalanan ünlüler kimlerdir?

Domuz Gribi Nedir? - Domuz Gribi

Domuz Gribi Nedir?

Sıklıkla kış aylarında görülen ve mevsimsel grip hastalığıyla aynı belirtileri taşıyan domuz gribi, insanlarda yüksek ateş, boğaz ağrısı, üşüme ve titreme gibi belirtilerle karşımıza çıkar. Domuz gribi şeklinde adlandırılmasının nedeni, virüsün domuzlarda görülen virüsle benzerlik taşımasıdır.

Bu virüs, her yaştan ve her kesimden insanı kolaylıkla etkileyebilir. Pandemik Influenza A, H1N1 virüsü olarak da bilinen domuz, kuş ve insan griplerinin karışımı olarak ortaya çıkmıştır.

Son günlerde artan domuz gribine ünlü oyuncu Tuvana Türkay da yakalandı. Nilüfer, Didem Soydan ve Sertap Erener gibi ünlü isimlerin de domuz gribine yakalandığı biliniyor. Ünlü isimlerin yaklaşık bir haftadır tedavi olduğu ortaya çıktı.

Editörün Seçimi

Grip Aşısı Son Derece Güvenli Mi?

Sürekli Yorgunluğun 5 Sebebi

Önceki İçerikAfazi Nedir?
Sonraki İçerikDuruş Bozukluğu Nasıl Düzeltilir?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz