Dumbbell ve Vücut Ağırlığıyla HIIT Antrenmanı, her sette üstüne tekrar ekleyerek ilerleyeceğiniz bir antrenman programı olacaktır. Kendi sınırlarınızı zorlarken diğer yandan da yağ yakacaksınız.

Bu programı arkadaşınızla veya tek başınıza da uygulayabilirsiniz. Örnek olarak; Single arm shoulder press hareketine başladınız. Sizden 10 set ve 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 diye tekrar yapmanızı istiyoruz. Bu da şu anlama gelmektedir; 1. seti 1 tekrar ile, 2. seti 2 tekrar ile 3. seti 3 tekrar ile gibi devam edecektir. Yani burada mantık, her zaman diğer sete sıfırdan başlayıp üstüne 1 eklemek olacaktır.

Yeni başlayan biriyseniz bu antrenman programını uygulayabilirsiniz. Program 4 hafta boyunca ve haftanın 3 günü olacak şekilde uygulanmalıdır. Antrenmanlarınızı da 45-60 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlamanız sizin için daha verimli olacaktır. Dinlenme sürelerine gelecek olursak, 10 set boyunca dinlenme olmayacaktır. Ancak zorlandığınız zamanlarda 5-10 saniye gibi kısa molalar vererek harekete devam edebilirsiniz. Hareket aralarındaki dinlenmeyi ise 90-120 saniye yapabilirsiniz.

Örnek antrenman;

Gün Program
Pazartesi Antrenman
Salı Dinlenme
Çarşamba Antrenman
Perşembe Dinlenme
Cuma  Antrenman
Cumartesi Dinlenme
Pazar Dinlenme

Antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz