Eddie Hall Salonların Açılmasını İstiyor

Eddie Hall Salonların Açılmasını İstiyor. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeni ile birçok ülkede spor salonları kapatılmıştı. Vaka sayıları azaldıkça ülkeler spor salonları da açmaya başladı. Ancak, İngiltere halkın spor salonlarına dönmesine izin vermedi.

Eddie Hall bu durumdan sıkıldı ve spor salonlarının yeniden açılması için üzerine düşeni yapmaya karar verdi. Spor sektörü virüsten en çok etkilenen sektörlerden biri olmuştur, birkaç spor salonu iflas bile etmişti.

24 Hour Fitness 100 Salonu Kapatıyor

İngiltere henüz spor salonlarını ve diğer tesisleri açmadı. Eddie Hall salonların açılmasını istiyor ve bunu Instagram hesabından yetkililerle paylaştı. Spor salonlarının zihinsel sağlığı korumada ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

Eddie Hall Salonların Açılmasını İstiyor

Parlamentodaki milletvekillerine,

 

Sağlık, fitness ve egzersiz benim hayatım. 

Bugün şanslı olanlardan biriyim; World’s Strongest Man unvanını kazanmak bana yüksek bir profil verdi ve fırsatların kapısını açtı, bu da kendi evimde kendi spor salonumu kurma ve antrenman yapma lüksüne sahip olduğum anlamına geliyor. 

 

Ama her zaman böyle değildi.

Açık ve dürüst bir şekilde konuşacağım. Gençken endişe ve depresyondan uyuşturucuya, alkole bulaştım ve okuldan kovuldum. 

 

Aylarca kendimi odama kitledim ve en son noktada kendimi öldürmeye çalışmayı bile düşündüm. Egzersiz ve fitness benim tutkum oldu. Dikkatimi başka tarafa çekmeme, ileriye doğru hareket etmeme yardımcı oldu. Çıkışım, devam etme nedenim ve kurtarıcım oldu. 

 

Bir çocuk olarak en mutlu anılarım, yerel yüzme havuzlarına yaptığım ziyaretler. Neredeyse gençliğim ve yetişkin hayatımın başlarında spor salonunda yaşadım. Spor salonunu ziyaret etmek, endorfinleri serbest bırakmamı ve bana kendimi değerli hissetmemi sağladığını keşfettim. 

 

Tüm bunlar olmasaydı nerede olurdum? Dürüst olmak gerekirse, gerçekten düşünmek istemiyorum. Çünkü çoğu zaman akıl sağlığı sorunlarını tam olarak iyileştiremezsiniz, sadece onları yönetmenin yollarını bulursunuz. 

 

Milyonlarca İngiliz, aynı spor salonunu tam da aynı amaçla kullanıyor. Bastırılmış hayal kırıklığını, baskıyı serbest bırakıyor ve gelecekte mümkün olan en sağlıklı halleriyle yüzleşmek için bir motivasyon veriyor. 

 

Ancak İngiltere’nin büyük kısmının artık serbest olmasına izin verilmiş olsa da, yönetim spor salonları açmamakta ısrar ediyor ve havuzlara da aynı şeyi yapma şansı verir. Bu, 4 Temmuzda’da İngiltere genelindeki barları tekrardan açarak insanlara içmelerine izin veren aynı yönetimdir.

 

Mesaj? Aşırı alkol tüketimine izin verilmesinin, fiziksel ve zihinsel sağlığa yararı olan egzersize göre çok daha önemli olduğudur.  Başka bir deyişle, bar ziyaretleri kaçınılmaz olarak sağlık sektörüne daha fazla yük bindirecek ve acil servisler dolacak. Sağlık hizmetlerinin yükünü azaltmaya yardımcı olan sağlık ve fitness merkezleri ise sınırlanıyor. 

 

21. yüzyılda, halka önceliklerimiz hakkında ne tür bir sinyal gönderdiğinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Şaşırtıcı, sinir bozucu, saçma ve düpedüz haksızlık. Barların ve restoranların sadece ekonomi uğruna yeniden açılması gerektiği söyleniyor. Ve evet, tabii ki zor zamanlarda insanların işlerini korumak için elimizden geleni yapmak hayati önem taşıyor. 

 

Ancak aynı durum sağlık ve fitness endüstrisi için de geçerlidir. İngiltere’ye şu anda 5 milyar £’dan fazla değer veriyor. Yedi kişiden biri şu anda herhangi bir spor salonu veya eğlence kulübünün üyesidir. 

 

Şimdi hepinizi harekete geçmeye ve bu adaletsizliği düzeltmeye çağırıyorum. Barların uygun önlemler alınarak açılmasının bir yolu bulunduysa, aynı şey kapalı spor salonları ve havuzlar için de yapılamaz mı? 

 

Aslında, modern havalandırma sistemleri giriş ve çıkış için hazır bir sisteme sahip 5.574 metrekarelik spor salonlarında sosyal mesafeyi kontrol etmek, şehir merkezinde bulunan herhangi bir barda sarhoş insanları tutmaktan çok daha kolaydır. 

 

Sağlık, fitness ve egzersiz hayatımı kurtardı. Lütfen sorumlu olduğunuz şeyi yapın, spor salonlarımıza ve havuzlarımıza aynı şansı verin. Taraf tutma istemiyoruz. Sadece eşitlik istiyoruz.

 

Eddie Hall

Eddie Hall yukarıda çok doğru şeyler söylemiştir. Barlar tekrardan açılabiliyorsa, spor salonlarına da aynı şansı vermeleri gerekmektedir. Spor salonlarının açıldığı ülkelerde üst düzey güvenlik önemleri alınıyor. Aynı şekilde İngiltere’de de bu önlemler alınabilir.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz