Doğal bir cilt görünümüne kavuşmak isteyenler, çözümü elma sirkesinin mucizevi etkisinde buluyor. Elma sirkesi, organik elmalardan yapılır ve cilt sağlığı için en faydalı sirke türüdür.

Diyabetten kilo kaybına kadar pek çok rahatsızlığın giderilmesinde sıklıkla tercih edilen elma sirkesi, vücudumuzun pH değerinin korunmasına da yardımcı olur.

Elma sirkesinin cildimize faydaları nelerdir

Mükemmel bir detoks

Elma sirkesi, dolaşımın hızlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda karaciğerin detoks olmasına da olanak sağlamaktadır. Hem daha sağlıklı hissetmemizi ve sabahları mutlu uyanmamızı da sağlıyor, eh neden mutlu uyanmayalım ki.😌

Elma sirkesi dişlerin beyazlamasına yardımcı olur

Elma sirkesinin oldukça etkili bir temizleyici olduğunu söylemesek olmaz.  Dişlerin üzerinde zamanla leke ve sararmalar görülebilir. Bu da diş etlerinde bakterilerin ve ağızda istenmeyen kokuların oluşması demek.

Bunun için sabah 1 bardak suya yarım bardak elma sirkesi karıştırarak gargara yapabilirsiniz. Ayrıca diş fırçanızla da hazırladığınız karışım ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Elma sirkesi sivilcelerin tedavisinde kullanılır

Cildin doğal yapısı asidik olup, zaman içerisinde kullanılan temizleyiciler, sabunlar ve çeşitli losyonlara bağlı olarak cilt eski yapısını kaybetmeye başlar.

Cildin üst katmanının asidik bir özelliğe sahip olması, çeşitli bakterilere karşı aynı zamanda etkili bir duvar demek. Elma sirkesi, cildimizin asidik yapıya dönmesine yardımcı olduğu gibi genç ve güzel bir görünüme kavuşmamızı da sağlıyor.

Elma sirkesinin cildimize faydaları adlı yazımız hoşunuza gittiyse aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Bu yazılarımıza da göz atmayı unutma

Bitki Çaylarının Faydaları Nelerdir?

Haşhaşın Faydaları Nelerdir?

Balın Faydaları Nelerdir?

VenEraX

Önceki İçerikHavuçlu Kek Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikMr Olympia 2020 Yarışmacı Listesi
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz