Eric Roza CrossFit'i Resmi Olarak Satın Aldı

Eric Roza CrossFit’i Resmi Olarak Satın Aldı. Birkaç hafta önce Eric Roza’nın CrossFit markasını Greg Glassman’dan satın alacağı ortaya çıkmıştı. Bu anlaşma artık resmi ve Eric Roza CrossFit’i resmi olarak satın aldı.

Greg Glassman’ın yaptığı bazı yorumlar ortaya çıktığında, CrossFit ve fitness topluluğu öfkelendi. Organizasyonun eski sahibi ve CEO’su, onlarca tartışmalı yorum ve cinsel taciz iddiaları ile karşı karşıya geldi, bazı ses kayıtları ortaya çıktı ve bunun sonucunda da, sponsorlar kaybetti, spor salonları CrossFit ile ilişkisini kesti ve bazı sporcular yarışmayacağını belirtti.

Ardından Greg, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ancak, durumla ilgili temelde hiçbir şeyin değişmediği birçok kişi tarafından dile getirildi. Tüm bu olaylardan sonra, CrossFit Sanitas’ın sahibi Eric Roza’nın markayı satın alacağı ve CEO olarak göreve geçeceği açıklandı. Eric Twitter hesabından anlaşmanın imzalandığını ve tamamlandığını paylaştı.

Eric Roza CrossFit’i Resmi Olarak Satın Aldı

Bugün CrossFit’in %100’ünü satın almak için son sözleşmeyi imzaladık… Şimdi gerçek çalışma başlıyor!

Paylaşımında, bazı yatırımcıların yardımı ile markayı satın alacağını ve satışın hükümet onayından sonra birkaç hafta içinde tamamlanacağını belirtti. Sporda algılanan yabancılaşma, ırkçılık, cinsiyetçilik ve daha fazlası dahil olmak üzere bazı büyük endişeleri ele aldı.

Spora ve topluluğa karşı görevlerinin olduğunu biliyor, ilgi duyuyor ve başlangıçtan beri üyeler ve bağlı şirket sahiplerine açık ve iletişim kuruyor. Meydana gelen zararı gidermek için hala yapılacak çok iş var, ancak bu meydan okumaya benziyor ve bu sorunları çözmek için heyecanlı olduğunu da bizlere gösteriyor.

Bugüne dek olanlar

CrossFit Topluluğundan Greg Glassman’a Tepki

Greg Glassman Eleştirilere Cevap Verdi

Birkaç Spor Salonunun CrossFit ile İlişkisi Sona Erdi

Greg Glassman İstifa Etti

Greg Glassman’ın Yeni Olayı

Birkaç Sporcu 2020 CrossFit Games’te Yarışmayacak

Greg Glassman Cinsel Tacizle Suçlandı

Eric Roza CrossFit’i Satın Alıyor

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz