Eric Roza CrossFit’i Satın Alıyor. Eski CrossFit CEO’su Greg Glassman’ın dahil olduğu tartışmalardan sonra, birçok sporcu organizasyondan yeni sahiplik talep ediyordu. Görünüşe göre, Eric Roza CrossFit’i satın alacak ve CEO görevini devralacak.

Glassman, George Floyd hakkında duyarsız bir mesaj paylaşmıştı. Bu mesajın ardından birçok spor salonu organizasyon ile bağlantısı kestiğini açıkladı ve sporcular yarışmayacağını belirtti. Bunun ardından Greg özür diledi ve gelen tepkiler sonrasında istifa ettiğini açıklamıştı ve CEO görevini Dave Castro’nun üstleneceği açıklanmıştı.

Greg Glassman’ın özür mesajı;

Ben, CrossFit HQ ve CrossFit topluluğu ırkçılığı savunmuyor. Dün söylediğim kelimelerle bir hata yaptım. Kalbim neden olduğu acıdan dolayı derinden üzüldü. Bu bir hataydı, ırkçılık değil bir hataydı. 

 

Floyd sadece bir kurban değil, aynı zamanda siyah topluluğunda bir kahramandır. Buna duyarlı olmalıydım ve olamadım. Bunun için özür dilerim. Geçersiz kılınan modelleri için @IHME_UW’ya yapışmaya çalışıyordum, ekonomik yıkım, yaşam yıkıcı kilitlenme ve ırksal krize bir çözüm modelini duyurduklarını görünce inanılmaz, öfkeli ve aşırı duygusaldım.

 

George Floyd’un adını bu çabaya dahil etmek yanlıştı. Onun cinayetinin gerçek değişimi kolaylaştırmasını, siyahi kardeşlerimiz için eşit bir yaşam yaşam alanı yaratmasını umuyoruz.

İstifası;

CrossFit’in CEO’su olarak istifa ediyorum ve emekli olmaya karar verdim. Cumartesi günü CrossFit topluluğunda yarık oluşturdum ve istemeden birçok üyeye zarar verdim. 

 

20 yıl önce CrossFit’i kurduğumdan beri, dünyanın en büyük spor salonları ağı haline geldi. Hepsi kronik hastalığın can sıkıcı sorununa zarif bir çözüm sunacak şekilde hizalanır. CrossFit’i oluşturmak, şirketleri ve profesyonel eğitmenleri desteklemek sevgi ve emekle oldu. 

 

Beni tanıyanlar benim tek sorunumun kronik hastalık salgını olduğunu biliyorlar. CrossFit’in bu salgının çözümü olduğunu, CrossFit HQ’nun ve personelinin dünya çapında CrossFit’e bağlı kuruluşlara hizmet ettiğini biliyorum. Davranışımın HQ’nun veya şirketlerin görevlerinin önüne geçmesine izin veremem. Tehlikeye atmamak için çok önemlidirler.

Dave Castro’nun mesajı;

CrossFit küresel, çeşitli ve sağlam bir topluluktur. Topluluğumuzdaki herkes ortak bir bağ paylaşır. Hepimiz sağlık ve Fitness’a yönelik vizyoner ve dönüştürücü bir adımla yaklaştık. 

 

Bu yaklaşıma yönelik bireysel tutkularımız kalıcı bir topluluk oluşturdu. Topluluğumuz zarar görse de, paylaşılan bağımız, farklı görüşlere, bakış açılarına ve deneyimlere sahip milyonlarca insanı bir araya getiriyor. Sürtünme kaçınılmazdır.

 

Ortak zemin, karşılıklı saygı ve arkadaşlık da kaçınılmaz olmalıdır. CrossFit, Inc. CEO’su rolünü üstlenmekten onur duyuyorum. Şirketler, antrenörler, sporcular ve dünyadaki CrossFit topluluğunun diğer üyeleri tarafından görevimi doğru bir şekilde yapmayı umuyorum ve Greg’in hepimiz için oluşturduğu misyonu asla unutmayın.

Bu konu burada kapanmadı ve yeni olaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Glassman’ın ses kayıtları ve cinsel taciz iddiaları ortaya çıktı.

Greg Glassman’ın Yeni Olayı

Greg Glassman Cinsel Tacizle Suçlandı

Görünüşe göre topluluğun isteklerini yerine getirmeye karar vermişler. CEO Dave Castro’nun attığı tweet’e göre CrossFit, Eric Roza tarafından satın alınacak. Şirkette CEO rolünü üstlenecek ve sahibi olacak.

Eric Roza’ya CrossFit’in gelecekteki sahibi ve CEO’su olarak hoş geldin diyorum ve ortak olacağımız için çok heyecanlıyım. Eric CrossFit’i bir sonraki seviyeye taşımamıza yardım edecek. 

Buna ek olarak Dave, değişiklikleri ele alarak CrossFit’e bağlı kuruluşlara yönelik bir yazı yazdı. Eric Roza hakkında biraz bilgi veriyor ve bugün hayranlarına düzgün bir şekilde tanıtabilmek için YouTube’da canlı yayın olacağını açıkladı.

Eric Roza CrossFit’i Satın Alıyor

Sayın Ortaklarımız,

 

Sizi Greg’den CrossFit’i satın alan Eric Roza ile tanıştırmaktan mutluluk duyuyorum. Önümüzdeki ay anlaşma sona erdiğinde, CrossFit’in yeni sahibi, CEO’su olacak ve bir sonraki aşamaya girerken onunla ortak olmaktan mutluluk duyuyorum. 

 

Eric bizden biri. 10 yıllık CrossFit sporcusu ve Colorado’da CrossFit Sanitas’ın kurucusu. Şirketini satın aldıktan sonra teknoloji şirketi Datalogix’te ve Oracle’de box açtı. Tutkusunu New York Times hikayesinin her satırında görebilirsiniz.

 

Eric zor zamanlarda bir box’ı çalıştırmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor. Covid-19 sırasında bordro ve kira ile aynı sorunlarla karşılaştı ve basında zor sorunlarla başa çıkmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor. 

 

Ayrıca harika işleri nasıl inşa edebileceğini biliyor. Kapsayıcı iş yerleri, Datalogix ile Outside Magazine’si çalışacak en iyi yerler listesi haline getiriyor. Eric, 22:30’da YouTube’da canlı bir etkinlik düzenleyecek ve CrossFit’in iş ortaklarına kendini tanıtacak. İşiniz yoksa katılmanızı isteriz. (Yayın daha sonra CrossFit YouTube kanalından izlenebilecek.)

 

Herhangi bir fikir, endişe veya geri bildirim paylaşmak istiyorsanız (veya sadece ekibe hoş geldin demek istiyorsanız), Eric’e doğrudan [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Devam eden liderliğiniz için teşekkür ederiz.

Canlı yayın tekrarı;

Eric kendi Twitter hesabından bir tweet attı.

Sevgili CrossFit Topluluğu,

 

10 yıl önce CrossFit’i keşfettiğimden beri hayatımı değiştirdi ve önümüzdeki ay anlaşma sona erdiğinde CEO ve yeni sahip olarak bir sonraki bölümde CrossFit’ liderlik etme fırsatına sahip olacağım için büyük bir onu duyuyorum. 

 

Bir box sahibi ve atlet olarak, CrossFit’in dönüştürücü gücünü ve farklı ırklardan, cinsiyetlerden, yaşlardan, etnik kökenlerden, gelirlerden, eğitimden ve fiziksel yeteneklerden insanlar arasında yarattığı ortak bağını deneyimledim. 

 

Dünyada 158 ülkede bulunan iş ortakları, antrenörler ve sporcular tarafından yaratılan bu sihir gerçek. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanıyorum. 

 

Son haftalarda, bölücü açıklamalar ve iddialar sonrasında topluluğumuzun birçok üyesi ayrıldı. Görüşlerim basit: Irkçılık ve cinsiyetçilik iğrenç ve CrossFit’te hoş görülmeyecek. Kollarımızı herkese açıyoruz ve güvenini kaybettiğimiz kişilerle köprüleri yeniden inşa etmek için çalışacağım. 

 

Size derin alçak gönüllülükle  geliyorum ve yapmamız gereken çok iş olduğunun farkındayım. Dinlemeye kararlıyım, öğrenmeye adanmışım ve olumlu değişime liderlik etmeye kararlıyım. En önemlisi, topluluğumuzun bir üyesi olarak CrossFit’e ve size bağlıyım. 

 

CrossFit’in geleceğinden kararlıysanız ve fikirleriniz varsa sizden duymak istiyorum. CrossFit’i sevdiyseniz ve sizi kaybetmişsek, güveninizi ve ortaklığımız tekrardan kazanmak istiyorum. Lütfen [email protected] adresinden bana ulaşın.

 

Eric Roza

Bu spor için mükemmel bir haber ve görünüşte olumlu geri bildirimler geliyor. Eric Roza, önümüzdeki ay anlaşma sona erdiğinde devralacak. Bunun dışında, 2020 CrossFit Games’te yarışmayacağını açıklamış sporcular bu durumda neler yapacak hep birlikte göreceğiz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Eric Roza kimdir?

Eric Roza, Temmuz 2020 itibariyle CrossFit, Inc.’in sahibi ve CEO’su olan bir girişimcidir. Dijital pazarlamacılara çevrimdışı tüketici harcamaları hakkında veri sağlayan teknoloji şirketi Datalogix’i sattı. 2014 yılında 1.2 milyar dolar değeri olduğu bildirildi. Ayrıca, CrossFit Sanitas’ın kurucusudur. 

CrossFit ne kadara satıldı?

Eric Roza’nın Haziran 2020’de CrossFit, Inc.’i ne kadara satın aldığı bilinmiyor.

CrossFit’in sahibi kimdir?

2020 yılında kurucu Greg Glassman’dan satın aldıktan sonra, CrossFit, Inc.’in sahibi ve CEO’su Eric Roza oldu.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz