Expo Dışındaki Etkinliklere İzin Verildi. Arnold Classic, Columbus’un ekonomisine yaklaşık olarak 55 milyon dolar getiren dünyadaki en büyük spor etkinliklerinden biridir.

Hayranlar büyük Expo ve fitness yarışmalarına katılım sağlayabilmek için yıl boyunca heyecanla beklerler. Ancak, yakın zamanda koronavirus nedeni ile Expo’nun iptal edildiğini öğrendik. Şimdi ise, hayranların sadece Cuma ve Cumartesi akşamı düzenlenecek finale katılmasına izin verildiğini öğrendik.

Birkaç gün önce, etkinliğin olması gibi devam etmesi planlanmıştı, tüm sporcuların check-in sırasında taranacağı ve etkinlik organizatörlerinin herkesin güvenliğini sağlamak için ek önlemler aldığı açıklanmıştı.

Ancak bu can sıkıcı bir haber, Çünkü bu yıl hafta sonu 250.000’den fazla kişinin fuara katılım sağlaması bekleniyordu. Arnold etkinlik için yeni planları öğrendikten sonra, kararın vali Mike DeWine, belediye başkanı Ginther ve CDC (hastalık kontrol merkezi) ile görüştükten sonra alındığını açıkladığı bir Tweet aracılığı ile hayal kırıklığını dile getirdi.

Ancak etkinlik organizatörlerinin her zaman hayranlarının sağlığını ilk sıraya koyacağını bilmesini istedi. Expo’nun iptal edildiğine üzülmüş olsa da, Ohio’daki diğer büyük etkinliklerin devam etmesi planlanmıştı. Bu nedenle vali Mike  DeWine ve belediye başkanı Ginther’a vermiş oldukları kararın nedenini anlamaya çalıştığı bir mektup yazdı.

Expo Dışındaki Etkinliklere İzin Verildi

Bu sabah daha fazla araştırma şansı elde ettik ve Ohio’daki diğer etkinliklerin katılımcılara sınırlama olmaksızın devam etmesine izin verildiğini fark ettik.

Expo Dışındaki Etkinliklere İzin Verildi - Expo Dışındaki Etkinliklere İzin Verildi1 Expo Dışındaki Etkinliklere İzin Verildi - Expo Dışındaki Etkinliklere İzin Verildi2

Cleveland Cavaliers ve Columbus Blue Jackets oyunlarına ek olarak March Madness oyunlarının da 20.000 taraftar katılımıyla devam edeceğini belirtti. Ancak şu andan itibaren, hayranların fitness ve Strongman yarışmaları için Cuma ve Cumartesi akşamı düzenlenecek etkinliklere katılmasına izin veriliyor. Güncellemeler için takipte kalın.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz