Fouad Abiad ve Ben Chow, Luke Sandoe’nun Ölümünün Yeni Ayrıntıları Hakkında Konuştu. Profesyonel vücut geliştirici Luke Sandoe‘nun hayatını kaybetmesinin ardından ailesi tarafından ilk açıklama 32 yaşına gireceği gün geldi.

Başta ölümünün intihar sonucu olduğuna inanılıyordu ve en iyi arkadaşı Ben Chow, Luke’un neden kendi hayatını sonlandırdığını açıkladığı bir video hazırlamıştı.

Luke Sandoe’nun Ölümünün Detayları

Ancak Luke’un ailesi, Instagram aracılığı ile ölümünün gerçek nedenini paylaştı. Luke’un intihar etmediğini, kalp yetmezliği nedeni ile hayatını kaybettiğini açıkladılar.

Luke Sandoe’nun Ailesi Ölümü Hakkında Bilgi Verdi

Bu paylaşımın ardından, Luke Sandoe’nin en yakın arkadaşı Ben Chow ve IFBB Pro Fouad Abiad YouTube aracılığı ile kendi düşüncelerini paylaştıkları bir video yayınladılar. Saygı çerçevesinde tartışmak istediler, önemli olduğuna inandıkları ve herkesin bilmesinin önemli olduğu ayrıntıları paylaşmak istediler.

Fouad Abiad ve Ben Chow, Luke Sandoe’nun Ölümünün Yeni Ayrıntıları Hakkında Konuştu

Zamanlamasını tuhaf buluyorum ama sanırım bu anlamsız. Aslında söylediğim şeyi geri almıyorum ve bunu asla yapmayacağım. Luke hakkında söylediğim her şeyin arkasındayım. 

Ben, Luke’un kariyeri hakkında ne kadar dikkatli, bilinçli, mantıklı olduğunu ve spor için sağlığını kesinlikle tehlikeye atmadığını açıkladı.

Luke’un tutkulu olduğu şeylerden biri de sağlığına dikkat etmekti. Luke vücudunu hayatında diğer yerlerden bağımsız olarak strese soktu. Vücut geliştirme baskılarının ve belli bir yöne bakma şartı onu bu yolda aşağı çeken şey çılgınlık. Sizi temin ederim bu Luke değildi, kesinlikle o değildi. 

Ardından Abiad konuşmaya devam etti.

Sanırım bugün gördüklerim için oldukça üzgünüm. Ayrıca, Luke’un uyuşturucu vb. maddelerin kullanımı sonucunda hayatını kaybettiğini söyleyen insanlardan da rahatsızım. 

Abiad başkalarının duygularına karşı duyarlı olmak istediğini, ancak söylenmesi gereken şeyi de söylemek istediğini belirtti.

Duymuş olduğunuz orijinal hikaye %100 doğrudur. En yakın arkadaşları bunu biliyordu ve bugün duymuş olduğunuz hikaye de doğrudur.

Abiad, kendisinin ve Luke’un diğer yakın arkadaşlarının kimseyi yanıltmak gibi bir amaçları olmadığını belirtti.

Luke’un ölümüne neden olan vücut geliştirme ile ilgili bir şey olsaydı, onun etrafında dans etmezdim ve ondan kaçmazdım. Gerçekleştiğini bildiğimiz şeylere uygun videolar hazırladık. Ortaya konulan ifadenin hangi motivasyonlarla ifade edilmesi gerektiğinden emin değilim ama ne olursa olsun bu onların işi.

 

Tüm bu olanlardan sonra söyleyebileceğim tek şey, Ben’i çok iyi tanıdım ve ikimizde dürüst insanlar olarak yalan söylemek için herhangi bir nedenimiz yok. İnsanlara boş laflar etmiyoruz.

Ben Chow, Luke’u korumak istediğini ve herkesin neler olduğunu tam olarak bilmediğini söyledi ve birkaç şey ekledi.

Kendi açımdan söyleyecek olursam, eğer insanlar benden hoşlanmıyorsa bu benim için sorun değil, eğer insanlar yalancı olduğumu düşünüyorsa benim için sorun değil, eğer insanlar boktan biri olduğumu düşünüyorsa benim için sorun değil. Ancak, Luke hakkında kötü düşünen insanlar için aynı şeyleri söyleyemem. Ben bu düşüncelere karşı tamam diyemem. 

Bir anahtar deliğinden bakarak siyah beyaz kağıt üzerinde kalp yetmezliğini alın, hayatını kaybettikten sonra veya otopside kalp yetmezliği görürseniz ve 300 lb bir vücut geliştirici görürseniz, doğal bir varsayım vardır. Bu iki noktayı birleştirmek çok kolay. Burada olan, insanların 2 + 2 ve 20 almaları. Anahtar deliğinden bakmakla tüm resme bakmak arasında büyük bir fark var. 

Resmin tamamını bilen bir avuç insan var. İnsanların hayatlarında size göstermiş olduklarından çok daha fazla şey olduğunu ve hiç bir zaman bunu görmeyeceğinizi unutmayın.

Abiad, her iki hikayenin de gerçek olabileceğini ve gerçekten düşünmeleri gerektiğini söyleyerek sözünü bitirdi. Fouad Abiad ve Ben Chow arasında geçen konuşmayı aşağıdan izleyebilirsiniz.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz