George Hood 62 Yaşında Dünya Rekoru Kırdı. George Hood çoğu tanıdığınız 62 yaşında olan erkeklerden farklı. ABD’nin emekli bir deniz piyadesi ve yakın zaman Guiness rekorlar kitabına 8 saatten daha uzun bir süre boyunca plank yaparak girmeyi başardı.

Bu rekor denemesi George için ilk değildi. 2011 yılında rekor kırdı ve 2016 yılında bunu uzatmaya çalıştı. Ancak, Çinli Mao Weidong 8 saat, 1 dakika ve 1 saniye ile rekoru kırmayı başardı.

Bu yenilgiden sonra George rekoru geri almak için çok sıkı çalışmaya başladı. 18 ay boyunca, günde 7 saat antrenman yaptı, 4-5 saati düz bir tahta üzerinde. Bunun dışında, günde 700 şınav ve 10 set 100 tekrarlık mekik, squat ve arm curl hareketlerini yaptı. Tüm bu sıkı çalışma sonrasında tekrardan rekoru alması bekleniyordu.

Büyük gün geldiğinde, 8 saat, 15 dakika ve 15 saniye boyunca plank yaptı ve dünya rekorunu tekrardan kırmayı başardı.

Herkes benim yaptığımı yapabilir, bir yerden başlamak gerekiyor. Dikilen her ağacın kökü vardır. Bu ağaç dikildikten ve 30 saniye, 1 dakika, 5 dakika veya bir saat sonra, kökler büyümeye başlar.

 

Kökler büyümeye başladığı zaman süreci tekrarlamaya ve ağacınıza bakmaya başlarsınız. Ağaç büyür ve gelişir. Bunun sonucunda da daha iyi olursunuz.

Bu hem fiziksel hemde zihinsel dayanıklılığın inanılmaz bir başarısıdır. Ama George Hood’u bu rekoru tekrar denemeye iten şey neydi? CNN ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda açıkladığı gibi, insanlara her şeyin mümkün olduğunu ve hayatlarında sahip oldukları zihinsel blokların üstesinden gelebileceklerini göstermektir.

George Hood kesinlikle birçok kişi için büyük bir ilham kaynağı oldu ve çok büyük bir başarıya imza attı.

George Hood 62 Yaşında Dünya Rekoru Kırdı

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz