Greg Glassman Cinsel Tacizle Suçlandı. Eski CrossFit CEO’su Greg Glassman, yaptığı yorumlardan sonra gelen tepkiler nedeni ile görevinden istifa etti. Şimdi ortaya çıkan iddialar çok daha ciddi.

Greg’in yaptığı bazı yorumlar nedeni ile CrossFit topluluğunda son birkaç haftadır ciddi şeyler yaşanıyor. Bağlı şirkete gönderilen bir mail, Black Lives Matter hareketi ve George Floyd’un ölümü ile ilgili yaptığı yorumlar insanları ve sponsorları öfkelendirdi. Bunun sonucunda da Greg Glassman  istifa etti ve yerine Dave Castro geldi.

İstifa etmeden önce birçok spor salonu CrossFit ile ilişkisini kesti, Reebok bitecek sponsorluğunu yenilemeyeceğini söyledi ve birkaç sporcu Games’te yarışmayacağını duyurdu.

Reebok’ın yaptığı açıklama:

Son zamanlarda yeni bir anlaşma ile ilgili görüşmeler yaptık. Ancak son olayların ışığında CrossFit HQ ile ortaklığımızı sonra erdirme kararı aldık. 2020 yılında kalan sözleşme yükümlülüklerimizi yerine getireceğiz. Bunu CrossFit Games yarışmacılarına, hayranlarına ve topluluğa borçluyuz.

Bu olaylardan sonra Greg’in ses kayıtları ortaya çıktı.

Greg Glassman’ın Yeni Olayı

View this post on Instagram

.

A post shared by Katrín Tanja Davíðsdóttir (@katrintanja) on

Greg Glassman Cinsel Tacizle Suçlandı

O zamandan beri işler daha da kötüye gidiyor. New York Times‘tan gelen raporlar Greg Glassman’ın bu aşağılayıcı sözler dışında birkaç şeyden daha sorumlu olduğunu öne sürdü.

Görünüşe göre, cinsel taciz ve suistimal gibi birçok suçlamadan da sorumlu. Organizasyon üyeleri, yıllardır gösterdiği ” düzenli ve yaygın cinsel tacizin” aksine, yaptığı yorumlar nedeni ile tepki aldığı zaman keşfettiklerinde şok oldular.

Raporlara göre, toplamda dört sporcu ve sekiz eski CrossFit HQ çalışanı Glassman’ı hem sözlü hem de fiziksel tacizle suçladı. Suçlamalar ise sözlü olarak aşağılamak, vücutlarına dokunulması ve uygunsuz fotoğraflarını çekmeye çalışmak yönünde.

Greg Glassman Cinsel Tacizle Suçlandı

Bunun dışında, Glassman’ı cinsel taciz nedeni ile dava açmakla tehdit eden eski bir çalışana mali tazminat ödediği ortaya çıktı. Birçok kişi işinden kovulmamak için sessiz kalmış.

CrossFit sözcüleri ise bu suçlamaları reddediyor. İnsanların yapmış oldukları açıklamaları, şirketin değerini düşürmek için yaptıklarına inanıyorlar. Glassman’ın eski karısı Lauren Jenai, yatırımcıların desteğiyle şirketi satın almak için bir teklifte bulunduğu da doğrulandı.

Tüm bu yaşanılan olaylardan sonra Greg Glassman’ın ne kadar aşağılık biri olduğunu görebilirsiniz ve bu spor onsuz daha iyi görünüyor.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz