Greg Glassman Eleştirilere Cevap Verdi. CEO ve kurucu olan Greg Glassman, duygusuz şeyler söylediğinde CrossFit topluluğunda ciddi gerilim ve öfke yaşandı. Şimdi ise, bu yorumları geri çekiyor ve söylediği şeylerden dolayı özür diliyor.

Greg, ABD’de yaşanılan olay ile ilgili bir tweet attı ve savaşın içine girdi. Tüm CrossFit topluluğun yaptığı yorumlara karşı durdu ve bazı sporcular bu olaylar nedeni ile CrossFit Games’te rekabet etmeyeceklerini söyledi.

Ayrıca, bağlı olan spor salonları, şirketler ve Reebok yetkilisi artık organizasyon ile yeni bir anlaşma yapılmayacağını doğruladı. Olumsuz yanıtın ardından Greg Glassman bir açıklama yapmaya karar verdi.

Greg Glassman Eleştirilere Cevap Verdi

Resmi CrossFit Twitter hesabını kullanarak, yaptığı yorumlar için özür dileyerek uzun bir açıklama yaptı. Yorumların ırkı bir şekilde yazılmadığını ve topluluk tarafından affedilmesini dilediğini dile getirdi.

Ben, CrossFit HQ ve CrossFit topluluğu ırkçılığı savunmuyor. Dün söylediğim kelimelerle bir hata yaptım. Kalbim neden olduğu acıdan dolayı derinden üzüldü. Bu bir hataydı, ırkçılık değil bir hataydı. 

 

Floyd sadece bir kurban değil, aynı zamanda siyah topluluğunda bir kahramandır. Buna duyarlı olmalıydım ve olamadım. Bunun için özür dilerim. Geçersiz kılınan modelleri için @IHME_UW’ya yapışmaya çalışıyordum, ekonomik yıkım, yaşam yıkıcı kilitlenme ve ırksal krize bir çözüm modelini duyurduklarını görünce inanılmaz, öfkeli ve aşırı duygusaldım.

 

George Floyd’un adını bu çabaya dahil etmek yanlıştı. Onun cinayetinin gerçek değişimi kolaylaştırmasını, siyahi kardeşlerimiz için eşit bir yaşam yaşam alanı yaratmasını umuyoruz. 

 

Lütfen beni dinle, adalet için topluluğumuzun yanındayız. Seni, topluluğumuzu önemsiyorum ve senin için buradayım.

Greg Glassman’ın bu yaşanılan durum için özür dilemesi, birçok kişiye samimi gelmiyor. Çoğu kişi bunu bir özür değil, vermiş olduğu hasarı onarma çabası olduğunu düşünüyor. Samimi olup olmadığı size kalmış.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz