Greg Glassman İstifa Etti. Liderlerin her zaman örnek biri olması beklenirken son zamanlarda CrossFit’te bu durumun tam tersini görüyoruz. CrossFit CEO’su Greg Glassman, yaşanılan olaylar hakkında duyarsız yorumlar yaptı.

Bu yaşanılan olay sonrasında CrossFit topluluğunda birçok kişi, organizasyon ile ilişkilerini sona erdirmeye kadar gitti. Reebok, bu sene sonlanacak sözleşmeyi bir daha yenilemeyeceğini duyurdu. Birçok spor salonu da CrossFit ile ilişkisini kestiğini açıkladı.

Ardından Greg bir tweet atarak özür diledi.

Ben, CrossFit HQ ve CrossFit topluluğu ırkçılığı savunmuyor. Dün söylediğim kelimelerle bir hata yaptım. Kalbim neden olduğu acıdan dolayı derinden üzüldü. Bu bir hataydı, ırkçılık değil bir hataydı. 

 

Floyd sadece bir kurban değil, aynı zamanda siyah topluluğunda bir kahramandır. Buna duyarlı olmalıydım ve olamadım. Bunun için özür dilerim. Geçersiz kılınan modelleri için @IHME_UW’ya yapışmaya çalışıyordum, ekonomik yıkım, yaşam yıkıcı kilitlenme ve ırksal krize bir çözüm modelini duyurduklarını görünce inanılmaz, öfkeli ve aşırı duygusaldım.

 

George Floyd’un adını bu çabaya dahil etmek yanlıştı. Onun cinayetinin gerçek değişimi kolaylaştırmasını, siyahi kardeşlerimiz için eşit bir yaşam yaşam alanı yaratmasını umuyoruz.

Aşağıdaki açıklamalar Greg ve Dave tarafından yapılmıştır.

Greg Glassman İstifa Etti

Greg Glassman

CrossFit’in CEO’su olarak istifa ediyorum ve emekli olmaya karar verdim. Cumartesi günü CrossFit topluluğunda yarık oluşturdum ve istemeden birçok üyeye zarar verdim. 

 

20 yıl önce CrossFit’i kurduğumdan beri, dünyanın en büyük spor salonları ağı haline geldi. Hepsi kronik hastalığın can sıkıcı sorununa zarif bir çözüm sunacak şekilde hizalanır. CrossFit’i oluşturmak, şirketleri ve profesyonel eğitmenleri desteklemek sevgi ve emekle oldu. 

 

Beni tanıyanlar benim tek sorunumun kronik hastalık salgını olduğunu biliyorlar. CrossFit’in bu salgının çözümü olduğunu, CrossFit HQ’nun ve personelinin dünya çapında CrossFit’e bağlı kuruluşlara hizmet ettiğini biliyorum. Davranışımın HQ’nun veya şirketlerin görevlerinin önüne geçmesine izin veremem. Tehlikeye atmamak için çok önemlidirler.

Dave Castro şimdi organizasyonun yeni CEO’su olarak görev alacak.

Dave Castro

CrossFit küresel, çeşitli ve sağlam bir topluluktur. Topluluğumuzdaki herkes ortak bir bağ paylaşır. Hepimiz sağlık ve Fitness’a yönelik vizyoner ve dönüştürücü bir adımla yaklaştık. 

 

Bu yaklaşıma yönelik bireysel tutkularımız kalıcı bir topluluk oluşturdu. Topluluğumuz zarar görse de, paylaşılan bağımız, farklı görüşlere, bakış açılarına ve deneyimlere sahip milyonlarca insanı bir araya getiriyor. Sürtünme kaçınılmazdır.

 

Ortak zemin, karşılıklı saygı ve arkadaşlık da kaçınılmaz olmalıdır. CrossFit, Inc. CEO’su rolünü üstlenmekten onur duyuyorum. Şirketler, antrenörler, sporcular ve dünyadaki CrossFit topluluğunun diğer üyeleri tarafından görevimi doğru bir şekilde yapmayı umuyorum ve Greg’in hepimiz için oluşturduğu misyonu asla unutmayın.

Greg Glassman’ın organizasyon sahibi olarak rolü hakkında daha fazla şey söylenmedi. Yakın gelecekte bu bilgileri öğrenmeyi bekliyoruz. Durumun ciddiyeti göz önüne alındığında bu durum şaşırtıcı olmasa da, birçok insan için beklenmedik bir haber oldu.

VenForLife

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz