Greg Glassman’ın Yeni Olayı. CrossFit CEO’su ve kurucusu Greg Glassman tarafından yapılan duyarsız yorumlardan sonra topluluk sarsıldı. Bu durum ardından emekli olmaya karar verdi ve sonrasında farklı olaylar meydana geldi.

CrossFit topluluğu, Greg’in ABD’de yaşanılan olaylara yaptığı yorum sonrasında öfkelenmişti. Tweetler ve e-postalar ortaya çıkmıştı. Sporcular Greg ve CrossFit’e karşı durdu, spor salonları ilişkilerini sonlandırdı ve markalara organizasyona sponsor olmayı reddetti.

Büyük tartışmaların ardından Greg, istifa etti. Şirketten yapılan açıklamaya göre Greg, bu tepkilerden sonra emekli olmayı seçti.

CrossFit’in CEO’su olarak istifa ediyorum ve emekli olmaya karar verdim. Cumartesi günü CrossFit topluluğunda yarık oluşturdum ve istemeden birçok üyeye zarar verdim. 

 

20 yıl önce CrossFit’i kurduğumdan beri, dünyanın en büyük spor salonları ağı haline geldi. Hepsi kronik hastalığın can sıkıcı sorununa zarif bir çözüm sunacak şekilde hizalanır. CrossFit’i oluşturmak, şirketleri ve profesyonel eğitmenleri desteklemek sevgi ve emekle oldu. 

 

Beni tanıyanlar benim tek sorunumun kronik hastalık salgını olduğunu biliyorlar. CrossFit’in bu salgının çözümü olduğunu, CrossFit HQ’nun ve personelinin dünya çapında CrossFit’e bağlı kuruluşlara hizmet ettiğini biliyorum. Davranışımın HQ’nun veya şirketlerin görevlerinin önüne geçmesine izin veremem. Tehlikeye atmamak için çok önemlidirler.

Aynı açıklama Dave Castro CEO rolünü üstleneceğini açıkladı. Ayrıca konu hakkında düşüncelerini paylaştı.

CrossFit küresel, çeşitli ve sağlam bir topluluktur. Topluluğumuzdaki herkes ortak bir bağ paylaşır. Hepimiz sağlık ve Fitness’a yönelik vizyoner ve dönüştürücü bir adımla yaklaştık. 

 

Bu yaklaşıma yönelik bireysel tutkularımız kalıcı bir topluluk oluşturdu. Topluluğumuz zarar görse de, paylaşılan bağımız, farklı görüşlere, bakış açılarına ve deneyimlere sahip milyonlarca insanı bir araya getiriyor. Sürtünme kaçınılmazdır.

 

Ortak zemin, karşılıklı saygı ve arkadaşlık da kaçınılmaz olmalıdır. CrossFit, Inc. CEO’su rolünü üstlenmekten onur duyuyorum. Şirketler, antrenörler, sporcular ve dünyadaki CrossFit topluluğunun diğer üyeleri tarafından görevimi doğru bir şekilde yapmayı umuyorum ve Greg’in hepimiz için oluşturduğu misyonu asla unutmayın.

Greg Glassman’ın Yeni Olayı

Yakın zamanda elde edilen bir kayda göre, Zoom toplantısında Greg tarafından yapılan yorumlar hakkında daha fazla bilgi var. Görünüşe göre, 75 dakikalık görüşmede, 16 spor salonu sahibi ve personeli ile Greg, dünyada şu anda yaşanan durumlar ve ırk ile ilgili aşağılayıcı düşüncelerini defalarca dile getirdi.

George Floyd için yas tutmuyoruz – Ben ya da hiçbir personelimin öyle olduğunu düşünmüyorum. Bana onun için neden yas tutmam gerektiğini söyleyebilir misin?

 

Bunun dışında yapılacak beyaz şey – bunun dışında bana bir sebep daha ver.

Glassman açıkçası iğrenç komplo teorilerini detaylandırdı ve sistemik ırkçılığın gerçek bir sorun olduğuna dair şüpheleri dile getirdi. Bu durum, CrossFit’in halka açıklama yayınlamasına yol açtı. Açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Şimdi merak edilen en önemli şeyler ise, yaşanılan bu olaylardan sonra CrossFit’e ne olacağı, sporcuların, topluluğun, şirketlerin ve sponsorların ne yapacağıdır.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz