Güneş Alerjisi Nedir? Güneş ışınlarının ortaya çıkardığı zararlı etkiler sonucunda ciltte meydana gelen klinik belirti ve bulgulara güneş alerjisi denmektedir. Güneş alerjisinin bazı belirtileri şunlardır.

Güneş Alerjisi Nedir? - giphy

Güneş alerjisi belirtileri

  • Şiddetli kaşıntı
  • Ağrı
  • Ciltte döküntü
  • Ciltte kabarcık oluşumu
  • Ciltte meydana gelen nokta nokta şeklinde kızarıklıklar
  • Su toplama
  • Yanma hissi

Güneş Alerjisi

Güneş alerjisinden nasıl korunulur?

Güneş ışınlarının dik olarak geldiği saatler, güneş hassasiyeti olan ve özellikle beyaz tenliler için tehlikelidir. Güneş gözlüğü, şapka ve açık renkli elbiseler giyerek güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Ancak güneş temasını engelleyemiyorsanız mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız.

Önceki İçerik2019 Olympia’nın Önde Gelene Yarışmacılarının Formunu Merak Edenler İçin
Sonraki İçerikZayıf Kişiler İçin Kas Kazanma Antrenmanı
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz