Dennis James Hadi Choopan’ın Olympia’yı kazanabileceğini söyledi. 2019 Mr. Olympia yarışmasında Brandon Curry yeni şampiyon oldu. Ancak, Dennis James’e göre bu unvan rahatlıkla Hadi Choopan’a gidebilirdi.

2019 Mr. Olympia’ya giderken Brandon Curry birçok kişi için favoriydi. Geçen senenin şampiyonu Shawn Rhoden ve 7x Mr. Olympia Phil Heath yarışmıyordu. Bu nedenle bu sene yeni bir şampiyon olacaktı. Sonunda bu unvana sahip 15. kişi oldu.

Ancak, işler bir anda farklı bir yöne doğru gidebilirdi. İranlı vücut geliştirici Hadi Choopan, bu sene Olympia sahnesine ilk kez çıktı. Hadi Choopan, seyahat etmesini engelleyen vize sorunları nedeniyle ABD yarışmasında hiçbir zaman yarışamamıştı. Bununla birlikte, fiziği ve formu birçok kişinin dikkatini çekmişti ve belki de bu nedenle, Olympia unvanını kazanma şansının olduğu düşünülüyordu.

Hadi Choopan üçüncü oldu. Ancak, bu durum Dennis James için bir parça şok etkisi yarattı. RXMuscle ile yaptığı röportajda, Brandon Curry’nin kazanmasını beklemediğini açıkladı.

“Prejudingden sonra Cuma günü, dürüst olmak gerekirse bir ve ikinci sırada Hadi Choopan ve William Bonac vardı.”

James, Curry’nin cuma günü çok kapalı olmasına rağmen Cumartesi günü çok daha iyi olduğunu açıkladı. Ayrıca, Curry’nin büyüklüğünün onu zafere taşıdığına inanıyor. Ancak, onun görüşüne göre Choopan, yine de kazanma konusunda iyi bir şans elde etmişti.

“Beni yanlış anlamayın, Hadi Olympia’yı çok kolay bir şekilde kazanabilirdi.”

Dennis James, Brandon Curry’i övmeye devam etti ve unvanı hak ettiğini söyledi. Ancak, bu unvanı korumak için Curry’nin gelecek sene oyununu hızlandırması gerektiğini açıkça belirtti. Aşağıdan röportajın tamamını izleyebilirsiniz.

vgr

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz