Hafthor Bjornsson 2020 Iceland’s Strongest Man

Hafthor Bjornsson 2020 Iceland’s Strongest Man. İzlandalı Hafthor Bjornsson, gelmiş geçmiş en başarılı Strongman sporcularından biridir.

Yarıştığı her büyük yarışmayı kazandı ve tüm zamanların 1104 lbs / 501 kg deadlift dünya rekorunu elinde tutuyor. Kanıtlayacak bir şeyi kalmadı ve son olarak Eddie Hall’u boks maçında yenmek için hazırlıklarına devam ediyor.

Hafthor Bjornsson Mayıs ayında, bu senenin sonlarında düzenlenmesi planlanan 2020 World’s Strongest Man etkinliğine katılmayacağını duyurmuştu. Ardından Temmuz ayının başlarında, Iceland’s Strongest Man’in son yarışması olacağını açıkladı ve bunu 10. zaferinin ardından onayladı. Temmuz ayının başlarında YouTube kanalından yaptığı açıklama;

Bu büyük olasılıkla son Strongman etkinliğim olacak. Kendimi büyük bir şova hazırlamak, ağır ve güçlü olmam gerektiği anlamına gelmektedir. Bu benim için, boks maçına hazırlanırken yapılması zor bir test olacak. Ortaya pek de iyi bir şey çıkmayacak. 

 

Bu şov yakın olduğu için, kazanacağımı biliyorum ve kazanmak için elimden gelenin en iyisini yapmam gerekmiyor. En azından ben öyle olduğuna inanıyorum.

Hafthor, Eddie Hall’un deadlift dünya rekorunu kırdıktan sonra, Eylül 2020’de boks maçı için sözleşme imzaladı. İki sporcu merakla beklenen maç için sıkı eğitim aldı ve büyük çaba gösterdi. Hafthor, Eddie Hall’u yenmek için en iyi formda olmak istiyor ve Instagram hesabından paylaştığı son gönderide, ailesi için de sağlıklı olması gerektiğini açıkladı.

Hafthor’un Strongman etkinliğinde yüksek seviyede rekabet edebilmesi için 180 kg üstünde bir vücut ağırlığına sahip olması gerekmektedir ve görünüşe göre artık önceliği bu değil.

Hafthor Bjornsson 2020 Iceland’s Strongest Man

View this post on Instagram

Iceland’s Strongest Man for the 10th consecutive year. 6 events, 6 wins. Great way to finish my strongman career. Now a different journey starts and I’m super excited. It’s been a great time in the sport of strongman but I’ve decided that I’m going to take a long break from the sport. Maybe I’ll never return but never say never right. I’m still only 31 years old and could come back in few years if my heart wants it! Right now my heart tells me that I need to be healthy for my family and do what’s best for them! Thanks to you all for your support over the years. I appreciate you all! ❤️🙌🏼💪🏼. Also a massive thank you to the sponsors of this show- @roguefitness @reignbodyfuel @transparentlabs @sbdapparel @kindafitkindafat_apparel

A post shared by Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) on

Üst üste 10 defa Iceland’s Strongest Man. 6 etkinlik ve 6 galibiyet. Strongman kariyerimi bitirmek için harika bir yol. Şimdi farklı bir yolculuk başlıyor ve çok heyecanlıyım. Strongman sporunda harika zaman geçirdim ama sporda uzun bir ara vermeye karar verdim. 

 

Belki asla geri dönmeyeceğim ama asla bu doğru deme. Sadece 31 yaşındayım ve içten bir şekilde istersem geri dönebilirim! Kalbim şu anda bana ailem için sağlıklı olmam ve onlar için en iyisini yapmam gerektiğini söylüyor. Yıllarca beni desteklediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Hepinize minnettarım! ❤️🙌🏼💪🏼

Hafthor’un da dediği gibi, kendisi henüz 31 yaşında ve tekrardan geri dönmek isterse bu konuda avantajlı olacak. Ancak geri dönmek istemezse, kendi sağlığına ve ailesine odaklanma kararına saygı duymak gerekmektedir.

Diğer yandan Eddie Hall ile yapacağı boks maçı da kesinlikle heyecan verici olacak ve bu süre boyunca yaptığı antrenmanları ve ilerlemesini görmeye devam edebileceğiz.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz