Hafthor Bjornsson Arnold Strongman Classic’e Hazırlanıyor. Hafthor Bjornsson, Arnold Strongman Classic’e 9 hafta kala çok sıkı antrenman yapıyor.

Hafthor’un Arnold Classic Strongman’de kanıtlayacak çok şeyi var. Onu tahtından indirmeye çalışacak 6 kişi olacak ve antrenmanları ciddiye almak onun için avantaj olabilir. Instagram hesabından ünlü Cyr Dumbbell Press yaptığı bir video paylaştı. Bu dumbbell sadece ağır olması ile değil (129 kg), aynı zamanda devasa boyutlarda olan bir Strongman’i zorlayacak kalın bir sapa sahip olması ile ünlüdür. Aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz.

128 kg veya daha ağır yani 150 kg kaldıran yeni bir rekortmen olacak. Polonya’lı Mateusz Kieliszkowski şu an için bu rekorun sahibi. 150 kg’lık dumbbelli kaldırmayı başarabilen olur ve tekrar yaparsa rekoru kırmış olur.

Deadlift yarışması olmadan Strongman yarışmasına katılmak neredeyse imkansız olduğu için Arnold Classic elephant bar deadlifti geri getiriyor. Hafthor, birkaç yıldır deadlift üzerinde çok sıkı çalışıyor. Şu anda dünyadaki en iyi deadlift yapanlardan biri ve Eddie Hall’ın 500 kg’lık rekorunu kırmaya aday gösteriliyor. Ayrıca, elephant bar deadlifti bir şey yırtmadan bitiren tek yarışmacı. Aşağıdaki videoda 360+ kilo ile tekrarlar yaptığını görebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz